cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Akıllı telefonla araba kilidini açma

(Topic created on: 09-29-2021 02:13 PM)
230 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Galaxy S21 serisinin daha az konuşulan özelliklerinden biri de ultra geniş bant (UWB) yongasıdır. Kısa mesafelerde nesne takibi ve yüksek hızlı veri aktarımı için birçok olanak sunar . Bu yılın başlarında Samsung, kullanıcıların arabalarının kilidini NFC ve UWB teknolojilerinin bir kombinasyonu ile açabileceklerine söz verdi.

Güney Kore'deki Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra kullanıcıları, bu hafta başlarında kullanıma sunulan Ekim güvenlik güncellemesi aracılığıyla işlevselliğe kavuştu . Şu anda desteklenen otomobil modelleri hakkında bir bilgi yok ancak Samsung'un yakında bir liste çıkarmasını bekleyebiliriz. En son duyduğumuz Audi, BMW, Ford ve Genesis gibi OEM'lerin yaptığı arabaların destekleneceğiydi.

Kullanıcıların Samsung Pass'ta bir Dijital Anahtar kurması gerekir ve ardından parmak izinizle erişilebilir. Teoride, anahtarı UWB çipli uyumlu bir telefonu olan bir arkadaşınızla da paylaşabilirsiniz. Teknolojiyi bir otoparkta arabalarını bulmak için de kullanabilirler.

Samsung bu son teknoloji özellikleri genellikle Güney Kore'de test ediyor, bu nedenle uluslararası alanda kullanıma sunulması biraz zaman alacak. ABD ve Avrupa, Dijital Anahtarı alacak bir sonraki bölgeler olmalı, ideal olarak bunu diğer pazarlar izlemelidir.

Kaynak : Sammobile Türkçe Çeviri
4 Comments
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Daha önceki gönderime göz atabilirsiniz

UWB (Ultra-wideband) nedir? ne işe yarar?
👇
https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/UWB-Ultra-wideband-nedir-ne-işe-yarar/td-p/85718...
NapaanBeaaa
Active Level 9
Galaxy S
UWB olan başka cihazlar da var mı samsung un. Çok eğlenceli geldi :)
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Evet benimde hoşuma giden bir teknoloji 😊 S21Plus 5G ,S21Ultra 5G ,Note20Ultra , ZFold 2 ,ZFold 3 5G ,SmartTag+ Samsung'un bildiğim kadarıyla bu cihazları destekliyor hatta bir konu açacaktım bununla alakalı ZFlip 3 5G destekliyormu araştırdım net bir bilgi bulamadım desteklemiyor olabilir
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Yeni konu paylaşılmıştır bilginize.