cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Fokus ayarlarken kameradan ses gelmesi normal mi?

(Topic created on: 04-20-2024 12:08 AM)
51 Views
yns21fe
Active Level 10
Options
Galaxy S
(Cihaz S21 FE) Hep oluyor muydu ben yeni mi fa.rk ettim bilmiyorum. Bi' tık normal karşıladım ama yine de merak ediyorum. Ortam şu anda çok sessiz, klasik gece sessizliği var ve az önce kamerayı açınca kameradan bir ses geldiğini fa.rk ettim. Önce ani tıkırtı gibi bir ses daha sonra bir süre rüzgarımsı bir ses geliyor ve duruyor. Fokusu değiştirmek için ekrana tıkladığımda aynı ses yine geldi. Daha sonra Pro Mod'a girip manuel fokus yapmayı denedim ve fokus barını sürüklediğim süre boyunca tıkırtı sesi geldi, daha sonra bir süre yine rüzgarımsı ses ve durdu. Daha sonra lensler arası geçiş yaptım aynı ses yine geldi. Ortada bir sorun varsa ana kameradadır deyip aynı şeyi telefoto kamera için de denedim ama durum aynı. Her fokus değiştirdiğimde yine aynı ses. Bu sesi video kaydı alarak kaydetmeyi denedim ama videoya sesi gelmiyordu. Daha sonra başka bir cihazımın hoparlörü ile de kaydetmeyi denedim ama yine olmadı. Sanırım normal bir durum ama sizde de oluyor mu :)

Ekleme: Sesi duyulabilir şekilde kaydetmeyi başardım.

Arkadan kısık bi' ses geliyor odaklanınca böyle tıkır tıkır işte o ses bu ses.
14 Comments
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Hayır değiştirmezler ama gerçi belli olmaz samsung bazen serviste telefonda başka şeylerde sorun varsa değiştirebiliyor.
Galaxy S
Anladım teşekkürler kardeşim
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim kardeşim 👍
yns21fe
Active Level 10
Galaxy S
Not 2: Sesi paylaştım.
mbozkurt
Active Level 6
Galaxy S
Birkaç gün önce gece sessizliğinde video çekerken çektiğim videoda yavaş yavaş zoom yaparken kameradan ses geliyordu. Videodan da o ses duyuluyordu.