cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Expert RAW’ın 2.0.10.6 sürümü

(Topic created on: 07-12-2023 03:32 PM)
TeknoB
Active Level 10
Options
Galaxy S

Kullanıcılar mutlu: Samsung’dan kamera performansını iyileştiren güncelleme!

Samsung, kamera performansını artırmak için hamlede bulundu. Öyle ki Expert RAW uygulaması güncellendi. İşte detaylar...

Samsung’un Expert RAW uygulaması, desteklenen bir Galaxy akıllı telefona (şirketin son dört yılda piyasaya sürülen amiral gemilerinin çoğu) sahip olanlar ve fotoğraf çekme süreci üzerinde ipleri daha çok eline almak isteyen kullanıcılar için piyasaya sürüldü. Samsung’un alternatif kamera uygulaması Expert RAW güncellendi. Peki yeni ne getirildi?

Samsung Expert RAW güncellendi, kamera performansı arttı!

Expert RAW, adından da anlaşılacağı gibi, görüntüleri hem JPG hem de RAW formatında kaydediyor. Samsung’un belirttiği gibi Expert RAW, varsayılan kamera uygulamasına kıyasla daha geniş dinamik aralık ve düşük ışık koşullarında daha parlak ve daha net fotoğraflar gibi iyileştirmeler sunuyor. Samsung da uygulamanın verimini arttırmak için düzenli olarak güncellemeler getiriyor.

 
image
 
 
Bu yeni gelen güncellemede ise Samsung, Expert RAW kullanılarak çekilen doygun fotoğrafların ne kadar doygun olacağını ele alıyor. Bir Twitter sızıntısına göre, Galaxy S23 Ultra için Expert RAW’ın 2.0.10.6 sürümü, uygulamaya gelen son güncellemeler doygunluğu artırdıktan sonra renk doygunluğunu **bleep** edilir şekilde azaltıyor.
Yani 2.0.10.6 sürümü fotoğraflardaki aşırı doygunluğu düzeltme çabası olabilir. Bu size önemsiz gibi gelebilir ancak Samsung kullanıcılarının çoğu, Galaxy telefonlarla çekilen fotoğrafların bir renk cümbüşü olduğundan rahatsızlık duyuyor. Yani, telefonlarıyla çektikleri fotoğrafların daha doğal gözükmeleri gerektiğini düşünüyor.
Doygunluğun düşürülmesini olumsuz olarak karşılayacak insanlar da elbette vardır. Ancak belirtmek lazım ki doygunluk ayarını fotoğraf çekildikten sonra da yapabilirsiniz. Varsayılan olarak fotoğrafın daha düşük bir doygunlukla gelmesinin kullanıcıyı tatmin açısından daha iyi olduğu söylenebilir. Aşağıda güncelleme öncesi ve sonrası çekilmiş örnekleri görebilirsiniz.
 
image
 
Yukarıdaki fotoğraflarda renk doygunluğu değişikliği çok kolay bir şekilde **bleep** ediliyor. Sağdaki fotoğrafın soldakine göre renk doygunluğunun azaldığı ve daha doğal renkler içerdiği görülebilir. Samsung bu güncellemeyi dağıtmaya başladı ve yakın zamanda tüm dünyada kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.
Kaynak;SHIFTDELETE
8 Comments
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy S
Keşke s21 için de gelse :( . Babamda s21 ultra vardı zamanında. İnanın normal kamera uygulamasından daha iyi çekiyor 😄
Galaxy S
S22 ye gelmedi güncelleme
Aykut
Expert Level 3
Galaxy S
Ben yükledim apk mirrordan
Galaxy S
Ne yazacağım gogleye
0 Likes
TeknoB
Active Level 10
Galaxy S
Orijinal hali henüz yayınlanmadı galaxy storda
KrosFairsA34
Active Level 6
Galaxy S
A serisinde varmi a serisini işeretlemissiniz
TeknoB
Active Level 10
Galaxy S
Malsef a serisinde desteklemektedir. Yanlışlıkla seçtim onu
KrosFairsA34
Active Level 6
Galaxy S
Anladım yazım yanlışı var haberiniz olsun.
0 Likes