cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Eski vs yeni telefon karşılaştırması

(Topic created on: 05-06-2021 02:33 PM)
52 Views
Mkykemal
Active Level 7
Options
Galaxy S

Herkese merhaba şimdi benim şikayetim yine bilindiği gibi pil üzerine olacak. Elimde aktif olarak da kullandığım, neredeyse 3 sene olacak A8 (2018) cihazımda pili 3000 mah olmasına rağmen 4 saat 25 dakika boyunca hiç kullanmadığım halde %100 şeklinde hiç azalma olmadı. Bu sürenin sonunda ancak %99 u görmüş oldum.

Ayni şekilde daha 1 aylık S20 cihazım var ve pili 4000 mah üstüne üstlük yeni bir telefon olmasına rağmen %100 den %99 a 2 veya 3 dakikada indi. Şimdi bunun asıl nedeni ne ? Hani tamam bu cihazlardaki kullanılan işlemciden kaynaklı bir genel bir sorun var ama 3 sene önceki cihazdan da daha kötü olmamalı diye düşünüyorum ya doğru değil mi? Üstüne bir de 4000 mah. Servise götürsem diyecekler telefonunuz sağlam geri gönderiyoruz. Çözülmeyecek. Ve de ekran süresinde hâlâ 4 saat 40 dakikanın üstüne de çıkamadım. Telefondaki her şey kapalı olmasına rağmen.

Bu zamana kadar pili pek düşünmemeye çalışıyordum ama bu dün tesadüf eseri keşfettiğim şey ister istemez kafama takıldı.

Sevgili moderatörler lütfen aynı mesajları yazmayın. Yok telefonda şu özellikleri kapayın, yok inaktif kontrolleri sağlayın gibi gibi hazır mesajlarla yanıtlamayın. Hepsini yaptım zaten işe yaramadığı için tekrar yazıyorum. Ve de biz nasıl insan gibi yazıyorsak siz de insan gibi yazabilirsiniz. Karşımızda robotla muhatap oluyormuşuz gibi hissetmeyelim. Bizde olan el sizde de var çünkü. Rica ediyorum.

1 aylık S20 - (pil yüzdeleri de aynı)
image

3 yıllık A8 (2018) 
image

23 Comments
HxBxS
Active Level 6
Galaxy S
cihaz tamamiyle kapalı kalsın cihaz sarjdayken sarj motoru satj dolduğunda gücü kesmiş olsa bile belirli bir gücü orada tutmaya çalıştığı için batarya tam olarak soğumaz o nedenle cihaz tamamiyle kapalıyken bataryanın tamamen soğuması gerekir yapısal sonrasında kaldığı yerden devam 🤗🤗
0 Likes
ByBaşkentlı
Active Level 6
Galaxy S
Servis değiştirmedimi bataryayı
Mkykemal
Active Level 7
Galaxy S
Servise goturmedim daha 1 aylik cihaz o yuzden goturmek istememistim
0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Mkykemal,

Önerdiğimiz işlemler sonuç vermiyorsa eğer pil tüketimini incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize şarjı %15' e kadar kullandıktan sonra hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​