cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

En Fazla Battery Tüketen Android Uygulamaları

(Topic created on: 02-17-2022 11:47 AM)
849 Views
HeManTheHellios
Expert Level 2
Options
Galaxy S

Batarya performansının çok önemli hale geldiği günümüzde, gün boyunca mobil cihazların servis verebilmesi için özellikle tüm üretici ve geliştiriciler daha az enerji tüketimine odaklanıyor. Yapılan bir araştırmaya göre en çok battery tüketen uygulamalar listelenmiş.

Özellikle Facebook, Skype, Tinder, SnapChat, Airbnb, WhatsApp ve Instagram batarya tüketiminde tam bir canavar. 

Bunların içinde Facebook arayüz uygulamasından bağımsız olarak arka planda çalıştırdığı Facebook Sevices isimli servis paketinin içindeki onlarca process ile arka planda pilinizin ömrünü ciddi şekilde tüketiyor. 

Bu durumda ne yapabiliriz?

1. Bütün bu uygulamaların eğer varsa Lite edition (version) yazılımlarını kullanmak ciddi fayda sağlar. 

2. Çok **bleep** kullanmadığınız, bildirimlerini uygulamaya girince görmenin yeterli olduğu durumlar var ise, uygulamaları derin uyku modunda tutmak işe yarar. Ancak Facebook services bir virus gibi derin uyku modunu bile aşarak sürekli uyanık. 

3. Android sisteminin Adaptive Battery özelliğini kullanmak, sezgisel kullanım alışkanlıklarına göre şekillenen Battery tüketiminde yardımcı olur.

4. Android sistemin, Digital Wellbeing (digital sağlık) yönetimi özellikle sizin uyuduğunuz zamanlarda cihazı iyi yönetir. Tamamen pure bir moda çekerek hem sizin rahat uyumanız için gerekli digital ortamı sağlar, hemde cihazın fonksiyonlarını kısarak tasarruf yapar

5. Routines Uygulaması ile gece yatarken ya da cihazın boş olacağı zamanları tamamen battery saving moduna ayarlayabilir, aynı zamanda cihazın nasıl davranacağını belirleyebilirsiniz 

6. Dark mode kullanmak yine battery saving için ciddi faktör olur

Veriler : PCloud

Sevgiler 

image

image

image

28 Comments
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
koyu mod olmasa bu listenin başında facebook gelir heralde 😄 batarya düşmanı
Galaxy S
Bence her zaman başta... düşman yaa
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
aynen öyle
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba hemenelyos
Bilgilendirme için teşekkür ederiz Şahsen ben mesela uygulamaların Lite seçeneğini asla kullanmam her zaman orijinal olanı kullanırım
Galaxy S
Aferin 😘
Aydınmerts
Active Level 9
Galaxy S
Amazon'un o kadar fazla şarj tükettiğini düşünmüyorum. ama diğerleri kesinlikle doğru.
Galaxy S
Yaw ben bir denemek için amazon Asistanı kurayım dedim. Amazon gibi bulaşık bir uygulama yok... kayıt olduğum hesabı sildirmiyor bile. En son o noktaya geldik tıkandık... Adamlar yakaladılar mı ensenden ayrılmıyorlar 🤣
Galaxy S
Tabii İngilizler bulaşıcıdır (!) 🤣
Galaxy S
Bilgilendirme için teşekkürler 😊