cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Cevap verirken sesimin gitmemesi

(Topic created on: 08-04-2023 11:02 PM)
84 Views
murp
Active Level 1
Options
Galaxy S

Merhabalar telefonum s 23 yeni aldım vadafone faturalı hat kullanıyorum biri beni aradığında sesim karşı tarafa gitmiyor 1 kişi değil başka kişilerde olabiliyor kapatıp tekrar ben arıyorum gün içinde **bleep** olabiliyor böyle durum yaşayanın varmi benim telefonumlami alakalı olabilir problem acaba 

10 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
Bulundugunuz yerdende kaynaklida olabilir baska hat tqkip deneyin vodafon hatiniz cekmediginde o olqy oluyor
system32ExE
Active Level 8
Galaxy S
Bende S23 kullanıyorum fakat Turkcell hat kullanıyorum dediğiniz sorun bende yok. Cihaz ile alakalı bir durum değil hattınız ile alakalı bir durum.
murp
Active Level 1
Galaxy S
Turkcell hat başka telefonda kullanıyorum onda sorun yok evet
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim,

Kılıf kullanıyorsan arka taraftaki 1. Kamera nın altındaki mikrofon kapalıysa sorun yaratmış olabilir

Eğer bundan kaynaklı değilse cihazını servise vermeni öneririm

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
murp
Active Level 1
Galaxy S
Yok kapalı değil ben tekrar o kişi aradığımda görüşüyorum bu her zaman olmuyor 10 aramadan 2.sinde 3.de yaşıyorum sürekli seyir halindeyim ama şebeke çekiyor aslında görüşmede neyse vadofoneye bildirdim bi kac ayar yaptılar
Solution
Galaxy S
Vodafone ile ilgili çünkü şebekesi diğerlerine göre daha kötü oldugunu test ederek gördüm.
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Selamünaleyküm.
Ayarlar uygulamalar telefon uygulamasını bulun tıklayın depolama kısmına tıklayın veriyi sil yapın.
Ayarlar yazılım güncellemesi indir ve yükle bölümünden cihaz yazılımınızı son sürüm güncel tutun.
Galaxy Store Google Play Store uygulamaları üzerinden cihazınızda yüklü olan uygulamaların güncellemelerini son sürüme kadar güncel bulundurmayı unutmayın.
Sorununuzun devamı halinde Yukarıdaki yöntemleri yaptığınız halde düzelme olmaz ise ayarlar genel yönetim sıfırla ağ ayarlarını sıfırlayın.
Bu saydığım her şeyi yapmanıza rağmen yine düzelmez ise cihaza yeni gelecek Yazılım güncellemesini bekleyin.
Eğer yeni gelen güncelleme de sorununuzu çözmez ise cihazınızı komple sıfırlayın sıfırlamadan önce Eğer önemli veri varsa video fotoğraf gibi yedekleyin cihazınız hafıza kartı destekliyorsa hafıza kartına gönderebilirsiniz bu tür verileri desteklemiyorsa da flash bellek bağlayarak cihazınıza oraya da gönderebilirsiniz.
Ayarlar genel yönetim sıfırla fabrika ayarlarına sıfırla.
murp
Active Level 1
Galaxy S
Aleykümselam tesekkur ederim
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Önemli değil.