cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

CPU KULLANIMI

(Topic created on: 05-28-2022 04:08 PM)
782 Views
Bor4N
Active Level 3
Options
Galaxy S

Cihazım S9 cpu kullanımı genelde %100 ve cihazın aşırı ısınmasına sebep oluyor telefona root atıp CPU kullanımını düşürebilirim ama brick olursa diye korkuyorum.

Fakat 2 buçuk saat ekran süresi alıyorum bağzen alamıyorum bile bataryada ısınıyor halbuki geçen hafta deji batarya taktık yardım ederseniz çok sevinirim.
Bu arada sorun microG de değil onu sildim bir kaç gün ve sonuç değişmedi.
 
image
 
 
image
 
 

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Bor4N,

 

Ürüne yetkisiz müdahale ile kurulan yazılımlar cihaza kalıcı zarar verebildiği gibi ürünü garanti kapsamı dışına da çıkarabilmektedir. Stabil kullanım için yetkisiz işlemleri önermemekteyiz.

 

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

 

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

19 Comments
Can_S20FE
Active Level 8
Galaxy S
Android sürümün nedir
Bor4N
Active Level 3
Galaxy S
10
Can_S20FE
Active Level 8
Galaxy S
Hafizayi bosalt biraz gelistirici seceneklerden animasyon hizlarini 1x yap A7 2018 telefon vardi eski telefonum root attim sistem kitlendi ne silindi nede geri yuklendi telefoncu bile yapamadi twrp atarak duzelte bildim ama birde knox a bagli neyin varsa root atarim diyosan knox la korunan ornek gizli klasor vs bosaltman gerekiyor
Bor4N
Active Level 3
Galaxy S
Şuan yanimda bilgisayarim yok sonra hafızayı boşaltıp yine yazarım yani hafta içi gibi falan birde telefonu fabrika ayarlarina döndürsem düzelirmi acaba diyorum çünki virüs olabilir diye düşündüm geçenlerde fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu sıfırla bölümünden ama işe yaramadi
birde bazen cebimde kendi kendine ısınıyor hiç kullanmadığım halde mesela cuma günü telefon cebimdeydi kendiliğinden ısındı telefonu kapadım 15 20 dk sonra soğudu
Can_S20FE
Active Level 8
Galaxy S
Bu cepde isinma olayi o dedigim A7 2018 cihazindada oluyodu samsung servisine verdigimde telefon terleme yapar yaz gunleri dedi 🤣
Bor4N
Active Level 3
Galaxy S
😂😂😂
Can_S20FE
Active Level 8
Galaxy S
3 tuş silme yapabiliyorsa 3 tuş dene fabrika ayarları fazla iş görmüyor
Bor4N
Active Level 3
Galaxy S
o nasıl oluyor
Can_S20FE
Active Level 8
Galaxy S
Hard reset oluyor telefonunda orta tus yok galiba onun icin ses acma kapama ve telefonun power tusuna ayni anda basili tutuyorsun sonra telefon kapancak titreme geldigimde sadece ses kismada elin kalicak ve orda onune menü gelcek dokunmatik calismaz o sirada ses tusuyla assagi yukari basicaksin hard resete getirip power tusuna 2 kere basicaksin onay vericeksin 10 dakka kadar bekle ilk aldigin haline doner telefon