cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bixby Routines Sorunu !

(Topic created on: 11-15-2022 09:48 AM)
71 Views
UğurReis
Active Level 3
Options
Galaxy S

Merhaba.

Bixby Routines uygulamasında yaptığım bir kaç rutin de sorun yaşıyorum. Kullandığım cihaz S21+.
Sorun; Bulunduğum konumdan (Ev) ayrıldığımda veya konuma geldiğimde yarıçap 150m olarak seçtim wi-fi kapat mobil veri aç veya tersi yapmak için yeni rutin oluşturdum. Konumdan ayrıldığımda veya konuma geldiğimde rutin çalışmıyor. Ben mi yanlış ayarlıyorum yolsa başka bir sorun mu var yardımcı olursanız sevinirim. 

Farklı farklı şekillerde denedim ama gereken şartlar karşılandığında rutin otomatik çalışmıyor. Apple tarafında kestirmeler de bunu rahatlıkla yapıp sorunsuz çalışıyordu.

image

image

image

4 Comments
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Daha kolayı var.

Eğer
Wi-Fi ağı -> bağlantı kesildi.
Ardından
Mobil veri açık.

yapabilirsin. Böylelikle konum 150 metre uzaklasman gerekmez. Konum eklemeden yeni rutin ayarlaman gerekiyor.

Yazdığın soruna gelince Eğer'de Wi-Fi kapalı ayarlama. Hatta onu komple kaldır gerek yok. Sadece Ardından'da mobil veri açık olsun. Baktın ki rutin çalışıyor. Ardından'a WiFi sonradan eklersin. Zaten WiFi kesilince açık olsa dahi otomatik mobil veriye bağlanıyor. 1.fotoğraftaki biraz doğru ama konum doğruluğu iyileştir WiFi eklenmemiş.

2.attığın fotoğrafta konum doğruluğunda Wi-Fi seçersen daha kolay rutin çalışır. Bir de tek rutinle işlemleri geri almayı da ayarlarsan kalabalık olmamış olur. Eve döndüğünde tekrar Wi-Fiye geçer. :)
Bthn_
Active Level 8
Galaxy S
2. Ekran görüntüsünde altta wifi ağı ekle diyor ona hiç bastınmı
0 Likes
Bthn_
Active Level 8
Galaxy S
Ve 3. Rutin yanlış galiba eger wifi kapalı ise mobil veriyi aç demişsin
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba UğurReis,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes