cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

BİXBY DİL DESTEKLERİ

(Topic created on: 09-26-2021 07:37 PM)
128 Views
yunusmarasli
Active Level 2
Options
Galaxy S

Bu BİXBY ne zaman türkçe eklenecek yaaa 4 yıldır s serisinde var ama hâlâ dil desteği yok ? Madem beta Olarak yapılacaktı niye koyuldu ? Siri ilk çıktığında türkçe vardı içinde ?

image

9 Comments
Galaxy S
Bence söyle yapmak lazım şu bixby denilen asistanı silip Google asistan kullanmak lazım bu daha mantıklı olur.
yunusmarasli
Active Level 2
Galaxy S
Ama erişim konusunda BİXBY daha çok yetkili. Mesela BİXBY arka plan uygulamaları kapatabilirken google asistan bunu yapamıyor.
Galaxy S
Bu konuda hak veriyorum. Aslında bixby, Türkçe dil desteği olsa daha iyi olur da. Yapmıyor Samsung.
Galaxy S
Bak yeni çıakn modellere diye Türkçe dil ekliyor ama bixby e bi Türkçe bile gelmedi..
yunusmarasli
Active Level 2
Galaxy S
İşte ben ilk çıktığı seri s8 de kullanmaya başladım ama hâlâ ortada yok yani rezillik.
Galaxy S
Haklısın, Samsung'un yaptığı resmen rezillik, bir Türkçe dil desteği getirmek çok mu zordur ya.
0 Likes
MuzoS23
Expert Level 2
Galaxy S
Yakın zamanda gelecek bi gönderilen görmüştüm
Aydınmerts
Active Level 9
Galaxy S
Bizby'ye Türkçe gelmeyecek.
0 Likes
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba yunusmarasli,

Bixby yeteneklerinden biri olan Bixby Assistant’ın Türkçe’nin de dahil olduğu yeni diller ile kullanılabilmesi için çalışmalar Kore’deki Genel Merkezimiz tarafından sürdürülüyor. Bixby Assistant’ın Türkçe kullanımı ile ilgili şu anda kesinleşmiş bir tarih, Samsung Electronics Türkiye’ye iletilmedi. Bixby Görüş, Bixby Hatırlatıcı gibi diğer Bixby hizmetleri ise Türkçe olarak kullanılabiliyor. Gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD