cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Aynı olmayan Bluetooth sürümleri uyuşmuyor telefon tablet kulaklığa bağlanamıyor

(Topic created on: 04-26-2023 10:16 AM)
138 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

Merhaba herkese. Başka markaların Bluetooth kulaklıkları Samsung Galaxy model telefonların ve tabletlerin kullandığı Bluetooth sürümleri aynı değilse cihazlar uyuşmuyor birbirlerini görmüyor.

Mesela Eskiden Kullanmış olduğum Samsung Galaxy taba 8.0 smt 290
Model Tabletimin Bluetooth sürümu 4.2 idi.
Kullandığım Sony marka bir kulaklığın Bluetooth sürümü de 5.0 olarak bulunuyor.
Bu tabletin Bluetooth sürümü kulaklığın Bluetooth sürümü ile aynı olmadığı için bunları eşleştirmek istediğimde tablet kulaklığı kulaklık da tableti görmüyordu uyuşmuyorlardı eşleştiremiyordum.
Samsung Galaxy a23 model telefonun da Bluetooth sürümu 5.1 olarak bulunuyor. Ve yine Sony markalı kulaklığım Bluetooth sürümu 5.0 olduğu için Samsung Galaxy model telefonla uyuşamadılar.
Bluetooth kulaklık alırken dikkat edin.
Eğer kullandığınız telefonunuz veya tabletiniz markasız samsungsa bu diğer markalar için geçerli mi bilmiyorum ben Samsung markası hakkında deneyimli olduğum için Samsung markası hakkında konuşacağım telefonunuzun veya tabletinizin markası Samsung'u ise ve bluetooth kulaklık alacaksanız farklı markaların ürününü tercih ederken kullandığınız telefonun veya tabletin Bluetooth sürümüne Uygun yani telefon ya da tabletin Bluetooth sürümü ile aynı sürümü kullanan bluetooth kulaklık alın.
Örnek veriyorum kullandığınız Samsung markalı telefonunuz veya tabletiniz Bluetooth sürümu 5.3 teknolojisini kullanıyorsa ve farklı bir markanın kulaklığını alacaksanız alacağınız kulaklığın da Bluetooth sürümu 5.3 olmalıdır yoksa eğer Bluetooth sürümleri aynı olmazsa cihazlar eşleşmeyecektir bunu bizzat deneyimledim.
Ama şu konu hakkında bilgim yok.
Samsung markasInIn keni bulutut kulakligini alirsaniz ve samsungun kulakliginin Bluetooth sürümu 5.2 olursa ve Kullanmış olduğumuz telefon ya da tablet Bluetooth sürümü kulaklığın ki ile aynı değil de 5.0 olursa bağlanırlar mı yoksa bağlanmazlar mı bunu bilmiyorum.
Ama bu olay bana çok aşırı derecede saçma geliyor. Bluetooth sürümleri aynı olmayan Samsung Galaxy model telefon tabletler Bildiğim kadarıyla diğer markaların telefonları ile Bluetooth eşleştirmesi konusunda uyumlu oluyorlar ama Samsung markalı telefonlar tabletler Bluetooth sürümleri diğer markaların Bluetooth kulaklıklarıyla aynı sürümü kullanmazlarsa eşleşmiyorlar.
Bu konuyu açıp sizi bilgilendirmek istedim bluetooth kulaklık alırken dikkat etmeniz için.
Mesela Kullanmış olduğum Samsung Galaxy s20fe telefonumun Bluetooth sürümu 5.0 olarak bulunuyor Ve Kullanmış olduğum Sony marka bluetooth kulaklığımın da Bluetooth sürümu 5.0 olarak bulunuyor telefonumun ve kulaklığımın Bluetooth sürümleri aynı olduğu için sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabiliyorum Ama eğer Bluetooth sürümleri aynı olmasaydı büyük bir ihtimal bağlanmayacaklardı sebeplerini de zaten yukarıda ayrıntısıyla anlattım.
Bu enteresan olayın sonuna gelmiş oluyoruz.
Umarım sizin için faydalı olmuştur İyi günler.
2 Comments
Arif33332
Active Level 7
Galaxy S
Öyle öyle galaxy watch 4 aldım xiaomi telefonda kullanamadım. Mecburen birde samsung telefon aldık. Saçmalardan seçmeler
bilge_kral
Active Level 6
Galaxy S
Kullanacaksın illa Samsung alacaksın demişler. Tıpkı devlete alır gibi bir kendine bir tane de bize alacaksın gibi saçma mantık yürütüyorlar.