cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android Auto Gps Problemi

(Topic created on: 10-19-2022 04:43 PM)
657 Views
aebee
Active Level 2
Options
Galaxy S

Merhaba,

Telefonum Samsung Galaxy S20 Plus. Aracım Seat Leon ve 8 inch Multimedya ekranım var. Carplay kullanırken herhangi bir sorun olmamasına rağmen Samsung cihazımla Android Auto kullanırken google haritalarda sürekli "sinyal kayboldu"-"GPS is lost" veya "gps aranıyor"-"searching for Gps" hatası almaktayım. Aracın medya sisteminde sorun olsa carplay kullanırken de bu sorunu yaşardım. S21 kullanan bir arkadaşımın telefonunu denediğimde o da aynı problemi yaşadı. Google maps ve Android Auto uygulamalarının arka plan kullanımları kısıtlanmamış seçeneği seçildi, batarya optimizasyonu kapalı, gerekli uygulamaların hiçbiri derin uyku modunda veya uyku modunda değil. Zaten şöyle bir durum var, eğer uygulamanın pil ayarlarını kısıtlanmamış yaparsanız arka plan kullanım sınırlarında bir kategoriye alamıyorsunuz. Bunun haricinde yüksek konum doğruluğu açık, gerekli uygulamaların hepsinin konuma tam erişim izni var. Bunları söylememenin sebebi bu standart prosedürleri tekrar önermemeniz çünkü hepsini denedim. 

Tüm bunlara ek olarak hem Android Auto hem de Google Mapsin bir sürü farklı sürümünü denedim. Zaten forumları okuyunca sorunu yaşayanların çoğunluğunun Samsung kullanıcısı olduğu görülmekte.

Yurtdışı Samsung forumunda, reddit'de xdaforum'da benzer şikayetlerde yazılar okudum ve sorun yaşayanların ekseriyeti Samsung model telefon kullanmakta. Ayrlarla oynayarak denenebilecek her şeyi denedim. Harici GPS uygulamaları bile kullandım. Bütün bu süreç sonunda hatanın Samsung telefonlardan kaynaklı bir sıkıntı olduğu çok muhtemel. Lütfen Samsung'un yazılım ekibine bu sorunu iletin çünkü böyle devam ederse Apple veya başka bir telefona geçececeğim.
Hata raporunu yolladım kimse cevap verip ilgilenmedi. 

Not: Waze ve bir navigasyon programı daha denedim hepsi aynı. Ayrıca bu hafta operatörmü değiştirdim, sonuç yine aynı. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Atabee,

Yaşamış olduğunuz durumu, uzaktan erişim ile görsel olarak, sizinle beraber kontrol edip, daha detaylı yardımcı olabiliriz. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
1 Comment
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Atabee,

Yaşamış olduğunuz durumu, uzaktan erişim ile görsel olarak, sizinle beraber kontrol edip, daha detaylı yardımcı olabiliriz. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.

MOD

0 Likes