cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 14 nfc ile ödeme sorunu

(Topic created on: 11-03-2023 05:24 PM)
114 Views
dokitama
Beginner Level 3
Options
Galaxy S

Sürekli kullandığım temassız ödemeyi, telefonu güncelledikten sonra iki farklı markette denedim çalışmadı. Yaklaşık 15 dakika sonra tepki veriyor şaka gibi. 15 dakika sonra ödeme ekranı geliyor başarısız oluyor haliyle. Ben eve gelmişim yemek yiyorum cihaz ödeme yapmaya çalışıyor. :)

4 Comments
ComradeS62
Active Level 6
Galaxy S
Android 14 süper kanka ya efsane efsane 😂😂
0 Likes
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Kullandıgın uygulamayı sıfırla
Uygulamalar > sağ üstteki üç noktaya tıkla > Sistem dosyalarını göster yap > tamam de > arama kısmına nfc yaz ve depolama verisini silip cihazı yeniden baslat.
ahmettkurkcu
Active Level 6
Galaxy S
Ben de öyle ödeme yapıyorum android 14 e güncelledim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba dokitama,

 

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz;

 

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta > Sistem Uygulamalarını Göster > NFC > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

 

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.

 

Sorunun devam etmesi halinde, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes