cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 13 ve Güncellemer Hakkında

(Topic created on: 11-27-2022 03:16 PM)
115 Views
system32ExE
Active Level 8
Options
Galaxy S

Çoğunlukla herkes nerede kaldı bu güncelleme? diye konular açıyorlar ve merak ediyorlar elbette herkesin hakkı erken güncelleme almak fakat, DÜZ mantık düşünürsek o İşler öyle olmuyor (Android) tarafından ve en azından Samsung cihazlar açısından. Jet hızıyla alması için güncellemeleri örnek verecek olursam Yeryüzünde Samsung'un 5 tane telefonu veya daha az olması lazım. S20 S21 S22 VS böylelikle güncellemeler daha hızlı gelirdi. Fakat gerçeğe dönecek olursak Samsung'un tonlarca modeli var ve tabletleri vs de unutmayalım haliyle de güncellemeler gecikiyor. iPhone ve Google Pixel tarafına bakarsak öyle karman çorman bir seri ve modelleri yok böylelikle şipşak ışık hızıyla güncellemeyi alıyorlar. Haliyle de Bölgemiz gereği düşünürsek neredeyse en son güncellemeyi de ülkemiz alıyor. Bir sürü faktörler var açıkçası.  Ben son 8 yıldır hep bu tarz konuları görüyorum duyuyorum.  Öncelikle (Takıntılı) arkadaşlar için tavsiyem Ya iPhone alacaksınız ya da Google Pixel cihazlarından. Öteki türlü bu serüven hep böyle devam edecek. Güncellemeyi kafaya takacaksanız bundan sonra dediğim cihazları alın. Öteki türlü istersen 20K para ver o farketmiyor ona bakmıyorlar ne kadar para verip aldığın cihaza. Bu DÜMDÜZ düşünmek oluyor ve işin içinden çıkılmıyor. En ince ayrıntısına,detayına kadar düşünürsek zaten gayet NORMAL olduğunu anlayacaksınız. Her türlü eşleştirmeyi yaparak sonuca ulaşabilirsiniz. Benim bireysel olarak düşüncem isterse 2-3 ay geç gelsin ama (STABİL) şekilde gelsin düşüncesindeyim. Şimdi örnek olarak 2023 Ocak ayında Android 14 çıksa Global de ilk Türkiye'ye verseler (Oo hatalar fazlasıyla) var konuları açılacak. O yüzden en iyisi mi STABİL gelsin geç gelsin daha mantıklı. 2. Seçenekte en başta dediğim gibi, Az modeli ve telefonu olan markayı almak, iPhone ve Google Pixel.  İyi forumlar!

15 Comments
Vecihi1903
Active Level 7
Galaxy S
Düşüncelerinizi çok güzel aktarım yapmışsınız tebrikler
system32ExE
Active Level 8
Galaxy S
Teşekkür ederim. Herkes aynı düşüncede olmayabiliyor saygıda duyuyorum fakat, (Gerçeğe) dönüp bakarsak maalesef tam da dediğim gibi.
Vecihi1903
Active Level 7
Galaxy S
Kesinlikle herkesin fikri düşünceleri kendice haklıdır.

İlk kural saygı olması gerek
technomania34
Active Level 4
Galaxy S
Ben S21 kullanıyorum. Elbette güncellemeyi bir an önce görmek istiyorum öte yandan Türkiye'den önce güncelleme alan ülkelerdeki kullanıcıların yaşadıkları sorunların düzeltilerek dünya geneline yayıldığı gerçeği ise beklemeyi ve stabil olmasa da stabile yakın bir güncelleme almayı mantıklı kılar. Stabil güncellemeyi One UI 5.1 ile göreceğiz. Tabiki de daha erken ve stabil güncelleme verilebilir ama bu da ciddi bir personel ve işletme maliyeti, bu maliyetlerin ise telefon fiyatlarına yansıması demektir.
mavisular
Active Level 3
Galaxy S
Model sıralamasına göre güncelleme dağıtılır. S22 ye dağıtıp S21 e dağıtmamak ve A53 e güncelleme vermek neyin mantığı? Hindistan a Urumçi ye güncelleme dağıtıp aynı modelin cihazına Türkiye de ise güncellememek neyin mantığı? Yoksa model sayısı çoktur, kabul-eyvallah . Ama model kronolojisine göre update dağıtılır. En üst modelin güncellemesi biter sonra bir alt modele geçersin. Vs vs vs. Herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu az çok farketmekte ve forumlardaki isyanın sebebi budur...
system32ExE
Active Level 8
Galaxy S
Bende ondan bahsettim işte tonlarca modeli var böyle karmaşık şekilde veriyorlar. Sıralamaya göre vermiyorlar katılıyorum oda var.
Mithrandir
Active Level 6
Galaxy S
ee peki model siralamasina gore neden guncelleme verilmiyor ozaman? bilmem kac binlerce lira veriyoruz amiral gemisi aliyoruz. bilmem nekadara alinmis dusuk cihazlar daha once android 13 e kavusuyor bu sacmalik. son cikan cihazlara ilk gelir. bu yillardir boyledir.
system32ExE
Active Level 8
Galaxy S
S21 FE kullanıyorum ama gel gelelim ki S20 FE vermişler. Dediğim gibi sıralama da yanlış haliyle de karmaşıklık oluyor bir sürü model çıkarınca.
DAMACSOFT
Active Level 2
Galaxy S
YAKINDA ALACAĞIZ ZATEN AZ KALDI. BÖYLE GIDERSE MECBUR