cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Ağır çekim videoların 240FPS olarak kaydedilmemesi

(Topic created on: 06-30-2021 11:50 PM)
237 Views
muratsengun
Active Level 1
Options
Galaxy S

2019 Yılında S10e almıştım. Android 9 ile geldi, Eylül ayındaki en son güncellemesi ile android 10 gelene kadar çektiğim bütün ağır çekim videolar ham olarak 240FPS şekilde galeriye kaydediliyordu. 

Android 10'dan sonra bunu yasakladı samsung sanırım. Çünkü videoyu hiç düzenlemeseniz bile unutup bilgisayara atarsanız en ağır yavaşlatılmış haliyle ve 30FPS olarak atıyor videoları. Ben 10dk bir video çekip premiere pro'da düzenlemek istiyorum ama bunu yapamıyorum. Samsung'un donan ve en  video programlarına kalıyoruz. 

Samsung cihazlarda ne üçüncü parti programlarla ağır çekim video çekilebiliyor ne de çekilen ağır çekim video üçüncü parti bir programla düzenlenebiliyor. Sanki ağır çekim video lisanslıymış da bunu engellemiş gibi davranıyor samsung. Düzeltir mi diye bekliyorum ama yok Android 11 kaçıncı güncellemeyi aldı halen durum aynı.

Geçenlerde 10dklık bir video çektim. Direkt galeriden pc ye attım orijinali de silinmiş nasılsa pc de var diye. Ben de hayal ediyorum ki eskisi gibi 240fps olarak kaydediyor. 10dlık video 8x yavaşlıkta ve 30FPs olarak atmış. Lanet olsun dedim ya lanet olsun bütün emekler boşa gitti.  

Yani ben mi bulamıyorum acaba bir ayarı mı var diyeceğim fakat Samsung'un saçma işgüzarlıklarından biri sanırım bu da. Umarım düzeltirler ama samsungdan böyle bir şey beklemek de hayal olur tabi. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Samsung_pvFsKV3,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
4 Comments
muratsengun
Active Level 1
Galaxy S

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s10-series/i-can-no-longer-record-slow-motion-on-my-s10-a...

yalnız değilmişim. Millet önceden ne güzel 240fps kaydederdim şimdi yapamıyorum diye 2020'de konu açmış. Ama çözüm yok tabiki. SAMSUNG KALİTESİ ve MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Haklısın maalesef yeni güncellemeyle eski sürümlerde ki kamera ayarlarını çok kötü hale getirdi ultra ağır çekim önceden kaydettiğinde o anı çekerken kendisi yakalıyor du şimdi yakalayamıyor kendin şansa tutturman lazım daha önce çok ultra ağır çekimler yapıyordum sonraki güncellemeyle bozdular
furk4krts-A51
Active Level 6
Galaxy S
Var ya tam değinmek istediğimiz yere değinmişsin bende önceden öyle video çekip 240 fps şekilde kullanabiliyorum ama artık olmuyor hatta eski cihazında oluyor du yeni a51 aldım **bleep** yok çok kötü bir durum inşallah düzeltilir
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Samsung_pvFsKV3,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes