cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

6.1 güncellemesi ilk izlenim S22 ultra

(Topic created on: 05-14-2024 09:00 PM)
315 Views
mertys
Active Level 6
Options
Galaxy S
6.1 bir güncellemesini dünden beri kullanıyorum ilk izlenimim şarj takınca daha hızlı alıyor hemen **bleep** ediliyor.Batarya kullanımı için uzun kullanmadan birşey söylemek pek doğru olmaz.

Görünüm olarak pek **bleep** yok ama göze daha hoş geliyor renkler..

Yapay zeka olayına gelirsek obje silme falan hepsi çalışıyor büyük sorun şu türkçe dil desteği olmadığı için biz türkler için yapay zeka ha var ha yok pek bir anlam ifade etmiyor.

Bir diger dikkatimi çeken durum ise samsung tarayıcıdaki çeviri özelliğini kaldırmışlar halbuki çok kullanışlı bir özellikti.

navigasyon çubuklarında ve kamerada 2 x zom bazı özellikleri çıkarmışlar ama good luck uygulamasıni kullanarak geri getirebiliyoruz.

Yapay zekayla duvar kağıdı yapma olayı çok basit olmuş istediğimiz her tarzda yapamıyoruz kısıtlı soyut şekildelerde yapılabiliyor ama zamanla daha çok özgür kullanım alanı sunabilir diye düşünüyorum

kilit ekranına widget ekleme olayı harika olmuş iphone tarzı olmuş.

şuanlık dikkatimi çeken konular bunlar uzun kullanım deneyimlerimi biriktirdikçe paylaşırım.

6.1 güncellemesi biraz hayal kırıklığı oldu benim için. Ön plana yapay zekayı çıkartıyorsun ama türkçe dil olmadığü için kullanamıyorsun. Haziran ayında eklenecek diye söyleniyor ama pek bana inandırıcı gelmiyor bixby gibi olmasa iyidir.
15 Comments
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
2x camera assistant ile aktif ediliyor. Türkçe dil desteği çok sıkıntı. Bir özellik verirken birini çıkartıyorlar. Umarım gelir bir an önce
mertys
Active Level 6
Galaxy S
aynen yapay zeka çeviri yapıyor diye tarayıcı içinde eklenti olarak indirilen çeviriyi kaldırdılar 😏 yapay zekada türkçede olmadığı için tarayıcıdaki sayfaları türkçeyede çeviremiyorum
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Çok kötü oldu. Chrome a geri dönüş yaptım ne yazık ki
mertys
Active Level 6
Galaxy S
evet haklısın bende mecburen chrome döndüm.
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Yani o kadar özellik hep dil paketi ile çalışıyor ve Türkçe yok şaka gibi cidden
0 Likes
mertys
Active Level 6
Galaxy S
yıl sonundamı yada 2025 sonunda falan birde ücretli olcak olayın özeti şu oluyor türkçe dil paketini geç eklicekler taki ücretli olanakadar
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Bezdirdi artık
0 Likes
byrmclk05
Active Level 7
Galaxy S
Benim için değişen pek bişe yok. Bi karikatür vardı ya hani bu ne lan dünün aynısı diye 6.0 ın aynısı gibi. Sadece renklerin koyu olması güzel. Siyah daha ağırlıklı olursa daha güzel olur bence.
mertys
Active Level 6
Galaxy S
renk konusunda haklısın baya hoş görünüyor. Diğer türlü güncelleme pek birşey katmadı hayatıma