Original topic:

סמסונג מתכננת - קצב רענון שונה באזורים שונים בתצוגה

(Topic created on: 07-28-2022 09:47 PM)
283 Views
EladSolomon
Expert Level 5
Options
Galaxy S

image

אחרי שססמונג הציגה קצבי רענון מרשימים של 120Hz ומאוחר יותר גם מסכים בעלי קצב רענון משתנה. 

כלומר מסכי ה - AMOLED יכולים להתאים את קצב הרענון בהתאם לתוכן שמצוג על המסך כדי לחסוך בחיי סוללה.

סמונג לוקחת את הטכנולוגיה הזו עוד צעד אחד קדימה, על פי בקשה לרישום פטנט של סמסונג ניתן להסיק שהיא בוחנת טכנולוגיה חדשה לשליטה על קצב רענון המסך כך שהמסך 'יחולק' לאיזורי שליטה נרדים שיוכלו להתאים את עצמם באופן מדוייק יותר לתוכן המוצג עליהם.

כך לדוגמה צפייה בסרטון ב YouTube במצב אנכי ~או אולי מקופל~ החלק העליון יוצג בקצב רענון גבוהה לחווית צפייה חלקה בעוד הצעות לסרטונים אחרים או תגובות לסרטון יוצגו בקצב איטי בהרבה - דבר שיוביל לחיסכון בפריקת הסוללה מבלי לגרוע באיכות התצוגה.

בקיצור, ייתכן שטכנולוגיית קצב הרענון העתידית של סמסונג תוכל להציג חלק אחד של התצוגה ב - 30Hz או 60Hz, וחלק אחר ב - 120Hz.

samsung-patent-multiple-refresh-rates-one-display-720x505.png

ב - sammobile מציינים שהפטנט הוגש בתחילת שנת 2021 ורק עכשיו נחשף, וכמובן לא כל רעיון או הגשה לפטנט יוצא אל הפועל...

מה אתם אומרים? לדעתי דווקא במכשירים המתקפלים שיש בהם אזורי תצוגה שמחולקים באופן די ברור על ידי הקיפול הפיזי של המכשיר - יהיה קל יותר לחשוב על אזורי החלוקה השונים משום שהמערכת עצמה ואפליקצות רבות כבר התאימו את עצמן או שהן בתהליכי התאמה לתצוגה כזו אבל במקרה הזה המסך צריך להיות גמיש, וזה כבר מסובך מדיי לפחות לפטנט שההתכנות שלו עדיין מוטלת בספק - לפחות בדור הקרוב.

25 Comments
Galaxy S
אני לא מצליח לחשוב על הרבה תרחישים בהם זה יהיה שימושי, אבל זה כן מעניין האם הם יצליחו לגרום לצריכת אנרגיה טובה יותר עם מסך שכזה.
EladSolomon
Expert Level 5
Galaxy S
בדיוק, השאלה כאן היא עד כמה? עד כמה הנצילות של הסוללה תשתפר בעקבות המשחק הזה - יכול להיות שהוא לא שווה את הפיתוח
Galaxy S
אני לא חושב שיהיה שיפור משמעותי עם מסך כזה ולכן פחות כדאי להשקיע בזה.
אולי זה יהיה יותר רלוונטי למסכים גדולים יותר, כמו טאבלטים או מחשבים ניידים.
EladSolomon
Expert Level 5
Galaxy S
תלוי מה מוצג עליו, המסך הלבן בתמונה זה סתם דוגמה שיצרתי בשביל הפוסט - אולי זה יהיה מיושם דווקא במסכי ענק שמורכבים מחתיכות מסך שניתנות להחלפה גם ככה
Shlomo_d
Expert Level 2
Galaxy S
אני דווקא מוצא בזה דבר שימושי במיוחד, בעיקר בגלל כמות הסוללה שהמסך לוקח...
Galaxy S
על פניו, זה אכן אמור לשפר את הצריכה של הסוללה, אבל באילו כמות תרחישים בדיוק אתה צריך קצב רענון שונה בכל חלק אחר במסך?
מינורי לחלוטין...
Shlomo_d
Expert Level 2
Galaxy S
נכון שלא תמיד צריך קצבי רענון שונים על מסך אחד, אבל זה חיסכון בסוללה. זה מה שזה מביא.
Nivnaor32
Expert Level 5
Galaxy S
מעניין
שוחחתי על הנושא עם @LordLiron
EladSolomon
Expert Level 5
Galaxy S
נ"ב
כתבתי את הפוסט והשארתי את הכרטיסייה ברקע - לאחר כמה שעות כשחזרתי - חשכו עיניי כשהפוסט נמחק...
בשביל האתגר ניסיתי לשחזר אותו ולאחר כמה מאמצים הצלחתי; שחזרתי את הכרטיסייה בכרום באמצעות משחק עם ה - cache ולבסוף 'טענתי' את הטקסט מהטיוטה
פיו, וכל זה קרה לי בגלל שלא מצאתי תמונה ראויה לפוסט הזה - אז התיישבתי להכין אחת תכננתי משהו יותר טוב...