Original topic:

נדרש שינוי במערכת תשובה לשיחה ממתינה במכשירי סמסונג

(Topic created on: 04-19-2022 07:09 PM)
114 Views
DaOldMan
Active Level 8
Options
Galaxy S
במערכות הפעלה של סמסונג קיימת בעייה עתיקה, שלא מאפשרת לנהגים לענות על שיחה ממתינה בלי לעבור על חוקי המדינה ולסכן עצמם.

1. יוצרים שיחה עם מישהו ומדברים איתו כרגיל.
2. מקבלים שיחה ממתינה ממישהו, המכשיר מאפשר לענות לשיחה או לדחות אותה.
3. עונים לשיחה הממתינה מההגה. עד לפה הכל תקין.
4. המערכת לא עוברת לשיחה ממתינה, במקום זה מופיע דו-שיח הזוי ששואל האם אתה רוצה לסגור את השיחה הנוכחית ואז לעבור לשיחה הממתינה או אם אתה רוצה להעביר את השיחה הנוכחית להמתנה ולעבור לשיחה הממתינה.
5. אין אפשרות לבטל את הדו-שיח הזה או לקבוע לו ברירת מחדל ביישום "טלפון". הוא מופיע כל פעם מחדש בכל שיחה ממתינה ודורש מענה.
6. בזמן נהיגה נדרשת נגיעה על מסך המכשיר (לענות לדו-שיח), לא ניתן לענות על כך מההגה. זה מסכן את הנהג ומנוגד לחוק הישראלי שלא מתיר לגעת במסך המכשיר בזמן נהיגה. למעשה זה גורם לחסימת אפשרות מענה לשיחה ממתינה בזמן הנהיגה על פי החוק.
7. לדעתי צריך להוסיף להגדרות יישום "טלפון" ברירת מחדל למענה לשיחה ממתינה או לבטל לחלוטין את הדו-שיח הנוכחי.
8. במכשירים ללא מערכת של סמסונג כמו מכשיר גוגל/וואן פלוס ועוד אין את הבעיה בכלל, מדובר על תוספת של סמסונג ביישום SamsungInCallUI. אצל גוגל השיחה הנוכחית תמיד עוברת לרקע למצב המתנה במיידי ללא שום דו-שיח.

אני מקווה שהבעיה מובנת. לא רק שמדובר על אי נוחות מיותרת אלה גם מדובר על בעיה חוקית וסיכון מיותר של הנהג (תאמינו לי לענות לדו-שיח הזה בזמן שהרכב זז ממש לא קל ולא פעם לוחצים במקומות שלא בכלל לא התכוונתי ללחוץ כמו ניתוק השיחה הקיימת)

אשמח אם ההצעה תועבר למחלקת הפיתוח של סמסונג בהקדם האפשרי.
5 Comments
Avichai
Expert Level 4
Galaxy S
הצעה מעולה!
העלית פה נקודה חשובה שדרושה שיפור
Alon7
Active Level 8
Galaxy S
נקודה חשובה מאוד שלא שמתי לב אליה כיוון שאין לי רישיון.
מסכים איתך לחלוטין שהדבר נדרש בהחלט.
לחלופין, אני מציע שכשהטלפון מציע חיבור לאוטו (יש לו אופציה כזאת, הוא יודע לזהות מה סוג המכשיר שהוא מתחבר אליו - אוטו, טלפון, אוזניות וכד'), רק אז תופעל אופצית ברירת המחדל להעביר את השיחה להמתנה
0 Likes
IrisA
Expert Level 5
Galaxy S

היי ותודה על הדיווח!

המשוב שלך רלוונטי ואנו נשמח להעביר אותו לצוות המפתחים.

כדי שנוכל להעביר אותו כהצעה, נשמח שתרשום כאן בתגובות מה היית מעדיף שיהיה במקום התצוגה הנוכחית?

0 Likes
DaOldMan
Active Level 8
Galaxy S

שלום IrisA,

לדעתי יש מספר פתרונות אפשריים:

1. ביטול תיבת הדו-שיח לחלוטין, כאשר עונים לשיחה ממתינה השיחה הנוכחית עוברת תמיד למצב המתנה. בדיוק כמו שקורה בכל מכשיר אחר חוץ ממכשירי סמסונג. הצד השני תמיד יכול לנתק אם הוא לא רוצה להמתין.

2. אפשר להוסיף לאותה תיבת דו-שיח הנוכחית שורה נוספת מתחת עם Checkbox - "קבע כברירת מחדל". לאחר מכן יופיע Toast עם הודעה למשתמש מה נקבע כברירת מחדל. המערכת תגיב כל פעם על פי הבחירה שסומנה כברירת מחדל. במקביל צריך הוסיף אפשרות בהגדרות של יישום "טלפון" לשנות את ברירת המחדל. הייתי מאפשר שם לקבוע שלוש אפשרויות - א. לחזור למצב של תיבת דו-שיח כמו שזה במקור ב. השיחה תמיד עוברת למצב המתנה ג. השיחה הנוכחית תמיד מתנתקת

לדעתי זה יפתור את הבעיה ויאפשר לנהגים לענות לשיחה ממתינה בלי צורך תמידי ללחוץ על תיבת הדו-שיח. אני בטוח שחברה גדולה כמו סמסונג תמצא את הדרך לפתור את הבעיה, שהם עצמם יצרו, בצורה שתיטיב עם המשתמשים שלהם.

תודה רבה !

IrisA
Expert Level 5
Galaxy S

מעבירה לצוות המפתחים, תודה על ההצעה:)