cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

şarj yüzde 15 uyarısından sonra...

(Topic created on: 04-02-2020 04:52 PM)
15888 Views
Güneşş
Active Level 3
Options
Galaxy S

Arkadaşlar tlim s9 plus. Şarjım yüzde 15 uyarısı verdikten sonra 5 dk içinde yüzde 2 ye düşüyor ve tl kapanıyor. Halbuki yüzde 15 iken pile baktığımda bitmesine kalan süreyi 6 saat olarak gösteriyor. Tle reset attım batarya kalibrasyonu yaptım sorun devam ediyor.

Ve bu problem pie 9 güncellemesinden sonra başladı.Bataryamda sorun olsa şarjı 1,5-2 gün gitmez diye düşünüyorum.
Fikri olan var mı?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba MevsiMm,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski pil performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

target=_blank target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Yedekleme Emulatör linki;

target=_blank target=_blankhttp://publish.samsungsimulator.com/emulator/d725a953-bf33-4d1e-b847-7e3...

Yedekleme ve sıfırlama işlemini sağladıysanız ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa 4447711 Samsung çağrı merkezi numarasından veya aşağıda bulunan link üzerinden bize daima ulaşıp, Canlı Destek ve E-Posta yolu ile yardım alabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
11 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
ayni sorun bendede vardı
ayarlar>cihaz bakımı >pil>sarj oluyor>hızlı sarj kapatıp sarjın %0 olduktan sonra kapaninca sarja tak ve yavas sarjda 100 olunca yesil ısık yaninca sarjdan cek
sonuç:telefonun kullanım süresi artacak ve 15 ten sonra benim eskiden yaşadığım gibi hızlı sarj düşüşü yaşamayacaksın bendede düzeldi hızlı sarji kapatinca
hızlı sarji sadece acil durumlarda hızlı sarjı aç
acil bir durum olmazsa kullanmadığınız zamanlarda hızlı sarjı kapatın 😉
Güneşş
Active Level 3
Galaxy S
bunu da denedim iki kez..olmadı.
Reis2134
Active Level 5
Galaxy S
düzenli olarak %30 zun altina düşmeden şarj edersen sorun düzelir ha bu arada şarj kablosuyla adaptörün doğru enerjiyi verdiğinden emin olmak lazım batarya uyarı vermeden şarja takmak batarya sağlığı için ve en önemlisi kendi sağlığın için önemli çünkü düşük pil çok radyasyon yayar
Güneşş
Active Level 3
Galaxy S
öyle yapıyorum genelde. ama arkaşımın tli s7 ve yüzde 15 te onu iki üç saat idare ediyor.dışardayken şarjım var diye güvenip gezememek kötü oluyor.
melihakiin07
Active Level 8
Galaxy S
recovery mod> wipe cache partition işlemini yapıp yes diyip onaylayın bu sistem kalıntılarını siler.Eğer güncellemeden sonra sorun başladıysa.
Güneşş
Active Level 3
Galaxy S
peki bunu yapınca tlim sıfırlanmaz değil mi..yedekleme yapmama gerek var mı..
melihakiin07
Active Level 8
Galaxy S
Hayır.Seçenkler var orada bi kaç tane ses açma kapama tuşuyla aşşaği yukarı gidiyonuz wipe factory reset yazana tıklamayin o fabrika ayarlarına yükler.
melihakiin07
Active Level 8
Galaxy S
Güneşş
Active Level 3
Galaxy S
wipe factory reset yaptım arkadaşlar şarjım yüzde 52 görünürken işlemden sonra yüzde 44 olarak gösterdi. doğrusu yüzde 44tü sanırım ama fazla varmış gibi gösteriyordu.