cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şebeke sorunu

(Topic created on: 01-12-2022 02:49 PM)
3121 Views
Mrvsmyye
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Yaklaşık bir yıldır samsung s20 fe kullanıcısıyım. Iphonedan sonra aldığım telefonla aralıklı olarak yaşadığım fakat beni o kadar zor anlarda bırakan bir durumdan bahsedeceğim. Telefonum açık, hattım çekiyor iken insanların bana telefonun kapalı ve sana ulaşamadık gibi söylemleri aynı şekilde benim birini aramak için arama tuşuna baştıktan sonra uzun uzun beklemem ve sonunda derin bir sessizlik ile arama işleminin sonlandırılması .. telefonu yeniden başlattığımda ulaşmak istediğim yere ulaşabiliyorum ama bu demek oluyor ki her 10 konuşmanın 8i için telefonu yeniden başlamam gerekiyor. Özellikle iş yerinde telefonu aktif kullanan biri olarak amirlerimin bana ulaşamaması beni zor durumda bırakıyor . Neden 1 yıl beklediniz derseniz arkadaşıma bu model marka telefonu önerip onunda kullanmasıyla aynı sorunları ondanda duymam beni bu durumun telefondan kaynaklandığına tam ikna etti . Nasıl çözülecek bilmiyorum ama bu durumun kalıcı bir çözümünü istiyorum.  

8 Comments
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy S

Merhaba, farklı sim kart taktığınızda aynı sorun meydana geliyor mu?

ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba
Konu ile ilgili olarak cihazınızı sıfırlamanız gerekiyor öncelikle şunu belirtmek istiyorum cihazınızı sıfırlamanız A rağmen Sorun devam ederse detaylı kontrol edilmesi için garanti belgesi ile birlikte Samsung yetkili servis merkezine teslim edin cihazınızı sıfırlamak için şu işlemleri yapabilirsiniz
Uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin genel yönetim yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden sıfırla yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden fabrika ayarlarına sıfırla Bu yazı seçeneğine tıklayın oradaki sayfadaki gerekli adımları uygulayarak sıfırlama işlemini başlatın ve onaylayın
Not
Cihazınızı dan Tam performans almak için mutlaka en güncel yazılım ile kullanın yazılım güncellemelerini kontrol etmek için ve grup yüklemek için şu işlemleri yapın
Uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin yazılım güncellemesi yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden indir ve yükle yazı seçeneğine tıklayın cihaz otomatikman yazılım güncellemelerini denetleyecek tir yazılım güncellemesi olursa oradaki sayfadaki gerekli adımları uygulayarak güncellemeyi yükleyin ve kurun
Mertcan39
Expert Level 1
Galaxy S
İş yerinde WiFi kullanıyor musunuz ? WiFi araması aktif ise bu problem olabiliyor
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Cihazı sıfırlayın isterseniz
fatihkuzen
Active Level 7
Galaxy S
Kesinlikle WiFi aramasi yüzünden oluyor. Aynısı eşimin m31 model Samsung telefonunda oldu. WiFi aramasi özelliğini kapatıp telefonu yeniden başlatın
A11ümıt
Active Level 10
Galaxy S
Benimde aynı Vodafone hat kullanıyorum
0 Likes
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy S

Bağlantılar > Wi-Fi araması > Wi-Fi aramasını kapatın. Bu adımı yaptıktan sonra sorun devam ederse, farklı sim kart takarak deneyebilirsiniz. Farklı sim kart taktığınızda yaşadığınız sorunun devamı halinde, telefonu yedekleyip sıfırlamanız gerekiyor. Son çare olarakta servisten destek alabilirsiniz. 

0 Likes
Alican28
Active Level 6
Galaxy S
Bende aynı sorunu yaşıyorum haklısın WiFi araması özelliği kapalı olduğu halde arayan ulaşamıyor arayanı bilden beni arayanları görebiliyorum. Hat değişikliğide yaptım arkadaşın birisi demiş **bleep** etmiyor arayan ulaşamıyor 3 günde bir de olsa yapıyor bunu telefon
0 Likes