cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

İstediğimiz tek Galaxy S22 FE ve Galaxy S23 değişikliği gerçekleşmiyor

(Topic created on: 04-12-2022 04:55 PM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Geçen yıl, Samsung'un yaklaşmakta olan telefonlarından en az biri için bir MediaTek yonga seti kullanacağına dair bir söylenti duyduk . Geçen ay, bu söylenti geri döndü ve MediaTek Dimensity 9000 SoC'nin yaklaşmakta olan Galaxy S22 FE'ye güç verebileceğini ekledi. Ardından Kore Medyası devreye girdi ve Galaxy S23'ü S22 FE ile aynı MediaTek kabına ekledi.

 
Ancak Twitter üzerinden yayılan bir başka söylentiye göre Samsung'un böyle bir planı yok. Şirket, Galaxy S22 FE veya Galaxy S23 için MediaTek yonga setlerini benimsemeyecek, bu da bu cihazların her zamanki gibi piyasaya çıkması gerektiği anlamına gelebilir, yani bazı bölgelerde Exynos yonga setleri ve diğerlerinde Snapdragon içerir.
 
Günün sonunda, Samsung'un Galaxy S22 FE ve Galaxy S23 için SoC seçimi belirsizliğini koruyor. Şirket, Qualcomm'u MediaTek ile değiştirebilir ve Exynos markasını devam ettirebilir veya Exynos'u bir süreliğine rafa kaldırabilir. Sonuçta, Samsung'un özellikle Galaxy akıllı telefonları için yeni bir yonga seti geliştirebileceğine dair söylentiler de var.
 
AMD'yi dahil etme çabalarından sonra Samsung'un Exynos'u terk etmesi kesinlikle pek mantıklı olmaz, ancak Exynos 2200 çığır açan bir şey değil, bu yüzden şirketin bir sonraki planını asla bilemezsiniz.
 
Sonra tekrar MediaTek, mecazi olarak konuşursak, amiral gemisi SoC'nin kodunu kırmış gibi görünüyor ve Dimensity 9000 çözümü umut verici görünüyor. Bu nedenle, Samsung'un Exynos veya Snapdragon yerine onu seçmesi müşteriler için mutlaka kötü bir şey olmaz.
 
 
 
 
 
Kaynak: Sammobile Türkçe çeviri
1 Comment
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Samsung, Galaxy S22 FE ile Snapdragon vs Exynos tartışmasından kaçacak mı?
👇
https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-S/Samsung-Galaxy-S22-FE-ile-Snapdragon-vs-Exynos-tartışma...