cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Çok bilinmeyen özellikler v2.0 (OneUI 2.0)

(Topic created on: 12-26-2019 10:00 PM)
1296 Views
Dearpest
Active Level 7
Options
Galaxy S

Telefonunuzu daha verimli kullanmanız için bazı ipuçları verilmiştir , Bu özellikler Galaxy S10 üzerinden gösterilmiştir, bazı özellikler sadece S10 ile sınırlı değildir ,yapamadığınız bir yer olursa yorumlarda belirtin, ilk 5 maddeyi buradan bulabilirsiniz;

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-S/Çoğu-kişinin-bilmediği-ipuçları-OneUI-2-0/td-p/3115414

6)Zil sesi veya bebek sesi algılayıcı

İşitme kayıbı olan insanların işine yarayacağını düşündüğüm bir erişebilirlik, kapı zil sesi veya bebek ağlama sesi duyulduğunda telefon bildirim veriyor, tabi ki sadece işitme kayıbı olan kişiler değil zil sesleri kısık olan kişilerde kullanabilir.

Ayarlar > Erişebilirlik > Duyma Desteği > Ses algılayıcılar

image

7)Şiddetli bildirim ışığı

Bazı kişiler için edge aydınlatması veya always on display bildirimleri yeterli olamayabiliyor bu seçenek sayesinde bildirim geldiği zaman ekran tümüyle parlayacaktır.

Ayarlar > Erişebilirlik > Gelişmiş Ayarlar > Işıklı Bildirim > Ekran parlaması

image

8)Ortam sesi arttırıcı

Işitme kayıbı olan kişilerin veya toplantı, sınıf gibi mekanlarda duyulamayan kişilere karşı kullanılabilecek bir özellik.

Ayarlar > Erişebilirlik > Duyma Desteği > Ortam sesini artır

9)Kolay numara paylaşımı

Bazı ortamlarda veya durumlarda numara paylaşımı pek sağlıklı olamayabiliyor bu seçenek sayesinde yalnızca qr kod okuyucu ile kendi numaranızı paylaşın. Ben kendi numaranızı paylaşımını anlattım rehberinizdeki herhangi bir kişiyi de paylaşabilirsiniz.

Kişiler > En üstte kendi isminize tıklayın > sol altta qr kodu seçeneğine tıklayın.

image

10)360° ses kayıdı

Youtube'da 6D, 8D ses gibi videolara denk gelmişsinizdir bu seçenek sayesinde sizde bu şekilde ortam sesi kaydedebilirsiniz.

Ses kaydedici > sağ üstteki 3 nokta (seçenekler) > Ayarlar > Stereo olarak kaydet seçeneğini aktif edin.

image

4 Comments
EuroLenda
Active Level 4
Galaxy S
Yararlı konu, teşekkür ederim.
noyankalay
Beginner Level 2
Galaxy S
güzel
Galaxy S
360 ses kaydını özellikle bekliyorum. bnm telefona da umarım gelir.
Princee90
Active Level 8
Galaxy S

8)Ortam sesi arttırıcı

Bu harikaymış !