cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Çözüm:Şarj durduk yere azalıyor

(Topic created on: 09-09-2022 12:16 AM)
416 Views
Efiosa
Active Level 6
Options
Galaxy S

Merhaba dostlar, bugün şarjın durduk yere azalması hakkında bilgiler vereceğim. Öncelikle telefonların şarjının boştayken azalması normaldir. Yaptığım testlerde masada duran ve hiç arama almayan veya arama yapmayan S20FE cihazının sabah saat 09:30 da %83 olan şarjı, gece saat 00:30 da %80 oluyor. Not: Wifi vb. tüm özellikler ve ayarlar kapalı. 2-3 gün daha test ettim ve diğer 2 gün boyunca aynı saat aralığında %3 düştüğünü gözlemledim. 00:30'dan 09:30'a kadar gece boyunca %3'lük bir düşüş gözlemledim. Boştayken ki şarj değerleri bu şekildedir şimdi gelelim seyahat esnasındaki değerlere. Arabayla 42km'lik yolculuk sonucu şarjımın tüm özellikler kapalıyken yaklaşık 2.5 saatte %5 gittiğini gözlemledim. Yolculuk sırasında konum değiştiği için sinyal gücünde dalgalanmalar oluyor. Bu yüzden şarjımız gerekenden fazla azalıyor. Şimdi gelelim en uzun şarj süresini nasıl elde ederiz ?

1-Karanlık mod kullanın.
2-Uzun yolculuklarda telefonunuzu uçuş moduna alın. Eğer uçuş modunu kapatmak istemiyorsanız telefonu güç tasarrufu moduna alabilirsiniz. 
3-Gece uyurken telefonu uçuş modunda tutun. Hem gece sizi kimse aramayacak hemde şarjınız %2 daha az azalacak.
4-Uygulamaları derin uyku moduna alın.
5-Telefonunuzu haftada 1 kere yeniden başlatın. Hem telefonunuz hızlanacak, hemde şarj süreniz biraz daha artacak.
6-Sinyalin az olduğu yerlerde şebeke modunu değiştirin. 
7-Ekranın otomatik kapanma süresini 30 saniye yapın. 
8-Telefonunuzu direkt olarak klimanın önüne bırakmayın. Soğuk batarya performansınızda geçici bir azalmaya sebep olacaktır.
9-Telefonunuzun bataryasını değiştirtin. Genellikle ömrünü tamamlayan bataryaların şarjı da durduk yere azalmaktadır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizde önerilerinizi ve şarj süresini uzatacak ayarları yorum olarak paylaşabilirsiniz. Herkese iyi geceler.
6 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bu sorun herkes yaşıyor ağustos güncellemeden sonra oldu 15w kullanın siz
Efiosa
Active Level 6
Galaxy S
Cihazım hala Haziran güncellemesinde. Güncellememenin faydalarını görüyorum şuan 😊
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
Kardeşim benim bu kadar hesap yapmayin bu takinti haline gelir ve telefonu kullanmaktan hic keyif almazsin kullanin şarj gitsin her yerde şarj edersiniz
Efiosa
Active Level 6
Galaxy S
Şarj süremden memnunum. Sadece ekranımda oluşmuş belli belirsiz klavye izi gri ekranda bi tık sinirimi bozuyor. Onun dışında cihaz bana çok keyif veriyor😁
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
izde haklisin kardeşim ona bisi diyemem kendin bir servise götür derim ekran değişirler
Efiosa
Active Level 6
Galaxy S
Şuanlık götürmeyeceğim ekranda bir sorun yok diye geri gönderirler diye. İzler belirginleşirse servise göndereceğim. Servis bulunduğum yerden uzakta maalesef kargoyla göndermem gerekiyor.