cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

note10 plus klavyede sesle yazma

(Topic created on: 02-22-2020 07:27 AM)
3043 Views
cifcimetin
Active Level 5
Options
Galaxy Note

Sesle yazmak için klavyede  neden türkçe dil seçeneği yok. Bixby'de yok klavyede neden yok ?

4 Comments
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba cifcimetin,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumunuz ile ilgili olarak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Ayarlar > Genel Yönetim > Dil ve Giriş > Ekran Klavyesi > Klavyeleri Yönet > Samsung Sesli Giriş ögesini pasif duruma getirin. 

Teşekkürler.

MOD

cifcimetin
Active Level 5
Galaxy Note
teşekkür ederim hallettim fakat bixby ne zaman türkçe olacak
0 Likes
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Tekrar merhaba cifcimetin , 

Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler. Bixby, Samsung’un akıllı saatler dahil elektronik cihazlarında kullanımı yaygınlaşan en önemli yapay zeka yatırımları arasında bulunuyor. Bixby yeteneklerinden biri olan Bixby Assistant’ın Türkçe’nin de dahil olduğu yeni diller ile kullanılabilmesi için çalışmalar Kore’deki Genel Merkezimiz tarafından sürdürülüyor. Bixby Assistant’ın Türkçe kullanımı ile ilgili şu anda kesinleşmiş bir tarih, Samsung Electronics Türkiye’ye iletilmedi. Bixby Görüş, Bixby Hatırlatıcı gibi diğer Bixby hizmetleri ise Türkçe olarak kullanılabiliyor. Gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

cifcimetin
Active Level 5
Galaxy Note
teşekkür ederim son birşey daha soracağım. navigasyon çubuğunu kapattığım zaman ekranın sol üst köşesinde sayfalar arası geçiş yaparken leke oluşuyo bazen de ekranın yarısını felan kaplıyor. ama navigasyon çubuğunu aktif hale getirdiğim zaman hiç bir sorun yok. yazılımsal bir olay mi?
0 Likes