cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

güvenli moddan nasıl çıkılır

(Topic created on: 11-22-2020 04:18 PM)
26498 Views
simyls
Active Level 6
Options
Galaxy Note

Kardeşimin telefonunda sol atta güvenli mod diye bisey yazılıyor ve uygulamaların hepsi kaldırılmış hiçbiri yüklü olduğu halde google playdan dahi açılmıyor. Ben bisey yapmadım diyo ama kendiliğinden olan bisey olduğunu düşünmüyorum ben, büyük ihtimalle virüs bulaştimis telefona... herşeyi denedim gitmedi en sonunda sıfırladım hâlâ güvenli mod yazısı duruyor ve hiçbişey düzelmedi. Ne yapmam lazım bilen birisi varsa yardm edebilir mi? 

image

6 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy Note
yeniden baslatinca duzelir tableti
simyls
Active Level 6
Galaxy Note
tablet değil telefon ama denedim malesef düzelmedi
0 Likes
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy Note
Cihazın ana menüsüne gelin ve bildirim panelini açınız orda guvenli modu kapat gibi bir yazı varsa tiklayiniz yoksa orda yeniden baslatmayi deneyiniz ben az once guvenli moddan yeniden baslatarak çıktım.

Screenshot_20201122-161723_One UI Home_2395.jpg

Wig
Expert Level 3
Galaxy Note
Kapat tuşuna basınca Güvenli Mod seçeneği belirmiyorsa ne yapmalısınız?

Her Android cihazında bu kadar kolay bir şekilde Güvenli Moda girilemiyor. Samsung gibi bazı üreticilerin akıllı telefonlarında veya farklı Android sürümlerinde cihazlar farklı bir şekilde Güvenli Moda giriyor. Eğer yukarıdaki metot işe yaramıyorsa şu adımları izleyin:

Telefonunuzun tamamen kapalı olduğundan emin olun.Güç tuşuna basılı tutup telefonu açınİlk ekran geldikten hemen sonra güç tuşunu bırakıp ses kapama tuşuna basılı tutmaya başlayınTelefon yeniden başlatılana kadar ses kapama tuşuna basılı tutmaya devam edinTelefonun sol alt köşesinde Safe Mode (Güvenli Mod) yazısını gördüğünüzde ses kapama tuşunu bırakınGüvenli Mod içerisinde ne yapabilirsiniz?

Eğer cihazınız güvenli modda daha hızlı çalışıyor veya çökmeyi bırakıyorsa, sorun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna sebep olduğunu çözdüğünüz zaman o uygulamayı cihazınızdan kaldırın.

Hangi uygulamanın soruna sebep olduğunu anlayabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

Telefon başlatıldığında otomatik olarak çalıştırılan uygulamaları inceleyin. Bu uygulamaları içerisinde widgetler de bulunuyor.Son zamanlarda yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin. Eğer normalde bir sorun yok ancak son zamanlarda türediyse son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmanızda fayda var.Artık kullanmadığınız gereksiz uygulamaları kaldırın.

Not: Uygulamalar Güvenli Mod içerisinde çalışmayabilir ancak onları hâlâ kaldırabilirsiniz. Uygulamaları güvenli modda kaldırın ve cihazı yeniden başlatın.

Sorun Güvenli Mod içerisindeyken hâlâ devam mı ediyor?

Güvenli modda telefonu yeniden başlatıyor ve hâlâ sorun yaşıyorsanız, hemen yeni bir telefon veya tablet satın almayın. Güvenli mod kullanmak, sorunun nedenini işletim sistemi veya donanım olup olmadığını anlamanızı sağlar. Bir sonraki adım, cihazı tüm kişisel ayarlar dahil her şeyi silmeye yarayan fabrika ayarlarına döndürmek olmalı.

Güvenli moddan çıkmak için basitçe yukarıdaki işlemleri uygulayarak telefonunuzu kapatıp yeniden açın. Varsayılan olarak Android cihazınız normal modda yeniden başlatılır. Eğer telefonunuz otomatik olarak normal modda başlatılmıyor ve güvenli modda başlatılıyorsa, cihazınız bir uygulamada sorun tespit etmiş ve normal modda başlatılamıyor demektir.

Bu sorunu çözmek için başlangıçta otomatik olarak başlatılan tüm uygulamaları silin ve cihazı yeniden başlatmayı deneyin.

Bu aldığım çözüm yolu Webtekno adlı internet sitesi'nden buldum.

Umarım faydalı olmuştur.

GyZ3N

:)
0 Likes
simyls
Active Level 6
Galaxy Note
hiçbir şekilde düzelmiyo
0 Likes
enessbilginn
Active Level 7
Galaxy Note
kapatma tuşuna basili tut kapatma yeri gelince kapatma ikonuna basili tut gelmesi gerekiyor
0 Likes