cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

arama ve sms sorunu

(Topic created on: 07-08-2020 04:23 AM)
11133 Views
TheSemson
Active Level 6
Options
Galaxy Note

Telefona arama gelmiyor ve mesaj atamıyorum bazen geliyor bazen gidiyor yardım edermisiniz 2 telefoncuya gittim 

1 si dedi şebeke anteni değişecek 
2 si dedi root atıp imei kaydetmek 
Lazımmış dedi  samsung membersten hata raporu attım cevap gelmedi 
12 Comments
fatihckr
Active Level 7
Galaxy Note
2142 IPTAL yazın gönderin sms sorunu büyük ihtimalle çözülecektir
fatihckr
Active Level 7
Galaxy Note
sorun çözülmezse verileri yedekleyip formatlayın...büyük ihtimalle sorun çözülür
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba TheSemson,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bunun durumda bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için;Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > 4.5G seçeneğini kapalı konuma getiriniz.Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD