cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Sorunumu çözmeye durun ben yazmaya devam edeceğim

(Topic created on: 04-30-2021 02:38 AM)
478 Views
cybercider
Active Level 7
Options
Galaxy Note

Her şey Samsung Galaxy Note 10 Lite cihazımı satın aldıktan 2 hafta sonra başladı. Cihaz bariz hoparlör sorununa sahip. Bazı zil seslerinde çalma esnasında, zil sesi ayarı son kademede olmasına rağmen ses kısılıyor. Ayrıca kısa bildirim sesleri sonrası hoparlörden ses kesilmesi akabinde pat diye bir ses geliyor ve ciddi olarak rahatsız ediyor. Daha önce Ankara BDH yetkili servisine kargo ile gönderdiğim cihazım içinde sorunla ilgili not olması ve hatta cihazda videolu kanıtı olmasına rağmen sorun yok denilerek tarafıma geri gönderildi bu süreçte hiçbir bildirim ya da onarım yapılmadığına dair bilgilendirme gelmedi. Bende Samsung destekle iletişime geçip cihazı Ankara Başarı Samsung yetkili servisine 300 km yol giderek elden teslim ettim ve ön kayıttaki elemanlar sorunu kabul etti ve SMS'leri takip etmemi söyledi.cihazın daha 1 ayını doldurmadığı için değişim talebinde bulunulduğunu, değişim onaylanmazsa eğer kabul etmem durumunda ana kart değişimi yapılacağı söylendi bende kabul ettim cihazı teslim edip ayrıldım. Ertesi gün cihazın işlemlerinin tamamlandığı teslim alabileceğime dair sms geldi. Bende onarılıp onarılmadığını sormak için Ankara Başarı Samsung yetkili servisini defalarca aradım ama zahmet edip telefonu açmadılar! Sonra arıza kayıt numarası ile internetten kontrol ettim cihaza yazılım atıldığı kalibrasyon yapıldığı, onarımın reddedildiği yazıyordu. Tekrar 300 km yol yapıp Samsung Ankara Başarı yetkili servisine geldim. Cihazı kontrol ettim ama aynı sorun devam ediyordu. Durumu anlattım ön kayıttaki eleman teknik servis elemanına sordu ve verilen cevap bunun Samsung tarafından bir sorun olarak kabul edilmemesiymiş! Teknik servis elemanı ile görüşmek istedim yasakmış (neden acaba? ) Tekrar Samsung destek i aradım beni gün içinde tekrar arayacaklarını söylediler. Arayan olmadı. Günler sonra tekrar arandım. Durumu anlattım Samsung destekten arayan arkadaş cihazın inceleme için tekrar gönderilmesini istedi. Bende elimde sorunu net olarak gösteren video olduğunu bu video eğer servis tarafından incelenir ve en azından basit olarak hoparlör değişimi yapılacaksa göndereceğimi aksi takdirde göndermeyeceğimi ilettim. Çünkü özenerek ambalajladığım cihazımı paket lastiği ile alelade sarıp gönderiyorlar. Kargoda cihaza bir zarar gelse Samsung asla kabul etmeyecek adım gibi eminim. Şu an aynı sorun devam ediyor. Bu arada cihaz 1 aylık olduğundan parça değişimi olamıyormuş direk değişim gerekiyormuş (anlaşılan insanları yıldırıp 1 aylık süreyi doldurmaya çalışıyorlar) o nedenle onarım talebimi reddediyorlar. Piyasadaki birçok modelden daha pahalı olmasına rağmen Samsung 3 adet cihazıma güvenerek 4. Aldığım Samsung Galaxy Note 10 Lite cihazım Samsung un çözüme yanaşmayan tavrı yüzünden kendinden ve samsung markasından soğuttu.

Buyrun sorunmuymuş değilmiymiş!
videoda solda note 10 lite(arkadaşıma ait) sağda kendi cihazım(note 10 lite)
Daha önce de whatsapp da iletildi sesinde yaşadığjm aynı sorunu anlatan konuya da bakabilirsiniz.
Samsung bu zihniyete devam etsin bakalım çinli alternatifleri çok!

Soldaki cihaz arkadaşımın sağdaki kendi cihazım

Daha önce paylaştıpım whatsapp bildirim sesi sorunu

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba cybercider,

Konunun detaylı incelenebilmesi için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. Sizlerden alacağımız detaylı bilgiler ışığında, yardımcı olmaya çalışacağız.

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
ömer3450
Active Level 5
Galaxy Note
Bak kardesim benden sana bir tavsiye hic ugrasma git direk tuketici hakina o sana serviste verdikleri ariza bulunmadi diye verdikleri kagitlari al tuketiciye git % 100 degisim yapilir yada ucretin kurusu kurusuna verilir yada ust modelini iste bende a50 vardi 5 ayda 3 kez anakart sustu telelfon acilmiyordu verdim tuketiciye birbucuk ay sonra parami tikir tikir verdiler
cybercider
Active Level 7
Galaxy Note
Ben cihazın bu sorunu olmasa memnunum ama bu yaklaşım ve sorun yok tavrı sinir ediyor. Ben çözüm bulayım cihazdan olmayayım diye düşünürken adamlar oralı değil. Zaten bu son yazışım çözemezlerse doğru tüketici hakem heyetine. O zaman bie daha samsunf bedava olsa asla!
Galaxy Note
300 km gidip gelmektense tüketici mahkemesine başvurmanı öneririm bu kadar eziyete bir daha katlanmamış olursun hem o fiyata başka güzel telefonlarda var
ömer3450
Active Level 5
Galaxy Note
En iyisi hic ugrasma direk tuketiciye ver para iadesi iste
cybercider
Active Level 7
Galaxy Note
Aynen hocam doğru diyorsun
MUSTAFASEZER
Active Level 8
Galaxy Note
öncelikle hayırlı ramazanlar dilerim siz yapılması gereken herşeyi yapmışsınız ama servis ilgilenmemiş bu durum da servis fişi ile beraber tüketici hakem heyetine başvurun para iadesi veya cihaz değişimi talep edebilirsiniz sağlıklı günler dilerim
cybercider
Active Level 7
Galaxy Note
Hayırlı ramazanlar size de. Teşekkürler
MUSTAFASEZER
Active Level 8
Galaxy Note
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana saygılar
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy Note
Merhaba'