cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung kullanan her fani bir gün bu sorunu yaşayacak anlaşılan

(Topic created on: 03-05-2023 10:17 PM)
498 Views
YemeyinMilleti2
Active Level 5
Options
Galaxy Note

image

image

image

image

image

image

image

Kendiliğinden yeniden başlatma, kendi kendine restart/reset probleminin Samsung marka telefonlarda ne kadar yaygın olduğunu gözler önüne sermek için açtım konuyu. Baştan söyleyeyim; Otomatik optimizasyon (kendiliğinden yeniden başlatma) ayarı kapalı olduğu halde yaşanan bir sorun. Ve telefonu sıfırlamak/hard reset atmak sonuç vermiyor. Şikayetleri okuyunca sorunun, "Telefonunuzdan en iyi performansı alabilmeniz için sürekli güncel tutun" tavsiyesi veren Samsung'un güncellemeleri ile ortaya çıktığı aşikar. Şu ana kadar telefonunuzda bu sorunu yaşamamış olmanız bundan sonra da yaşamayacaksınız anlamına gelmiyor kesinlikle. Telefonunuz garanti kapsamında olsa bile böyle bir sorun için tertemiz telefonun içinin açılarak ana kartının değişmesi kimin içine siner? Hele bir de garanti kapsamında değilse talep edilecek fahiş ücretleri düşünün. Bu sorunların Samsung guncellemeriyle tetiklediğini ıspatlayabilecek bir yazılımcı grubuyla temas halindeyim. Sonuca ulaşır ulaşmaz bilmiyorum. Ama uyanık olun. Kimse parayı sokaktan toplamıyor. Güncellemelerde hatalar, sorunlar olamaz demiyorum ama dürüst markaların hatalarına, sorunlarına sahip çıkmaları gerektiğini düşünüyorum. 

6 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy Note
Aslında cihazlar piyasaya çıktığı yazılım sürümü ile kalsalar daha iyi olur.
Mesela güvenlik ve optimizasyon için Samsung markalı model cihazlarda cihaz bakımı diye bir uygulama var ayarlar kısmında.
Bu uygulamayı geliştirerek güvenlik önlemini bu uygulamayı kullanarak alsak daha güzel olur illaha güvenlik güncellemesi almasına gerek yok.
Güvenlik güncellemesi almasına gerek yok dediğimde şu manada cihaz bakımı mesela güncelleme alarak yeni özellikler alsın ama telefon Tabletlere güvenlik yazılım güncellemesi gelmesin.
emrecanA21s
Active Level 7
Galaxy Note
Doğru söylüyorsun kimsenin içine sinmez anakart değişimi servis banada demiştide anakart değiştirelim yazılım sorunu vardı ben kabul etmedim ve öylede kullanıyorum cihazı
Galaxy Note
Garanti süresi dolan cihazları ama bilinçli ama bilinçsiz olarak güncelleme ile sorunlu hale getir. Sonra da yetkili serviste ana kart değişimi adı altında yarım telefon parası daha talep et. Var mı böyle yağma?
emrecanA21s
Active Level 7
Galaxy Note
Kesinlikle hayır haklısın neden böyle cihazları planlı eskitme yapıyorlar şimdiki telefonlar çok pahalı bence ben gittiği yere kadar kullanıyorum ama güncelleme ile cihaz bozulmaz yani haksız mıyım?
pancu00
Active Level 5
Galaxy Note
Sebebi şundan dolayı olabilir diye düşündüm bir ara, otomatik sistem bakımı ve yeniden başlatmaya izin verme var ya
Galaxy Note
Yok hocam. Paylaştığım görsellerdeki şikayetlerin tamamında otomatik yeniden başlatma kapalı olmasına rağmen sorun yaşanıyor. Hee o özelliği işletim sistemine eklerken yazılımda gözden kaçırdıkları bir kod hatası sebep oluyor olabilir mi belki