cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Türkiye Servis Başarısızlığı

(Topic created on: 02-28-2022 01:29 PM)
392 Views
ae468
Active Level 1
Options
Galaxy Note

Arkadaşlar merhaba, Galaxy Note20 Ultra model telefon kullanıyorum ve ısınma sorunu(45 dereceyi görmesi, whatsappta konuşurken ısındığı için arka plana almamı izin vermemesi) ve şarjın çabuk bitmesi(normalde de çok dayanmıyor biliyorum ama ilk güne göre de cidden epey hızlı düşüyordu, ayrıca %5 civarına geldiğinde %4'ü bile görmeden kapanıyordu) şikayetleriyle Samsung Türkiye aracılığıyla İstanbul'daki bir teknik servise gönderdim. Servis, Samsung Çağrı Merkezi'nden aldığım bilgiye göre telefonumu teslim aldığını söyleyerek 3 saat içinde onardığını belirtti ve tarafıma gönderdi. Telefon elime ulaştı, batarya, şarj ünitesi ve usb kablonun değiştirildiğini söylediler ve kullanmaya başlarken ekranının ortasında ve üst kamera deliği ile üst çerçevenin kenarında renk açılması/parlak gösterme sorununun olduğunu far k ettim. Samsung Türkiye'yi geri aradım ve elefonumu gönderdiğimde böyle bir sorunun olmadığını, servisin telefonumu tamir etmek yerine daha çok bozduğunu ifade ettim. Kendileri de dönüş yapacaklarını ifade ettiler ve bu adımdan sonra sorunum Samsung Çözüm ekibine aktarıldı. Daha sonra bir hanımefendi arayarak yardımcı olacağını, telefonumu yeniden göndermemi istediklerini, servisin kontrol ederek işlem yapacağını söyledi. Ben de üretim aşamasında veya kullanım sonucu bir dayanıksızlık olmadığını, dolayısıyla servisin bozduğu ekranı tamir etmesini değil de telefonu komple değiştirmesini istediğimi söyledim. Hanımefendi de bana değişim konusunda net bir bilgi veremeyeceğini, servisin inceleme yaparak belirleyeceğini ve ekranın değişmesini istemiyorsam ürünle birlikte göndereceğim arıza notuna ekran değişimi için izin alınmasını istediğimi yazmamı, servisin dikkate alacağını söyledi. Sonrasında COVID olmam gerekçesiyle karantinam bitince telefonu aynı servise yeniden gönderdim. Servis telefonu teslim aldı, bu sefer 2 gün kaldı ve beni hiçbir şekilde bilgilendirmeden onarım takibi menüsünden telefonun kargolandığını gördüm ve bunun üzerine Samsung Türkiye'yi arayarak ekranın ve bataryanın değiştirildiğini(gariplik burada başlıyor, istemememe rağmen ekran değiştirilmiş, batarya ikinciye tekrar değiştirilmiş) öğrendim ve sorunumla ilgilenmesi için görevlendirilen hanımefendinin bana ulaşmasını istediğimi söyleyerek görüşmeyi sonlandırdım. Ertesi gün bana dönüş yaptı ve ekranın değişmesini kesinlikle istemediğimi söylediğimi ve kendisinin yönlendirmelerine uyduğumu söyledim. O da böyle yaptığım için servisin dikkate alacağını belirtti tekrardan, sonrasında ekranın değiştirildiğinden haberi olmadığını anladım ve kendisine kontrol etmesi gerektiğini söyledim. Kendisi de şaşırdı ve durumu toparlamaya çalıştı ve bir daha sorun olursa değişim yapalım dedi, ben de kabul etmeyeceğimi ve yasal işlem başlatacağımı söyledim. Ben bu konuşmaları yaptıktan 2 saat sonra telefon bana ulaştı ve ekran değiştiği için evet sorun ortadan kalkmıştı ama servisin hatası nedeniye telefon aç kapa aç kapa oldu ve servis notu da açıkçası bana küstahça geldi. 45 dereceye ulaşıyor notuma karşılık servis 42 dereceye ulaştığını ve 25 derece oda sıcaklığında "GAYET" ulaşılabilecek bir durum olduğunu söylemiş ve ekran için de telefonun değişime uygun olmadığı için değiştirildiğini söyledi. Tabii aramamalarına ilişkin ne sağlam bir gerekçe var ne de başka bir şey...

Açıkçası servisin gereksiz yere bataryayı değiştirerek ne yapmaya çalıştığını anlayamadım ve değiştirildi dedikleri usb kablo da gönderdiğim zaman sağlam olmasına rağmen bozuk bir şekilde geri gelmiş. Tabii bununla uğraşamam şu an bir de bunun için gönderirsem servise biraz daha beklemek zorunda kalacağım.

Tüketici hakları hakem heyetine usb kablo hariç yazdım, onu gelince fa rk etmemiştim. Bu rezaletten başka bir şey değildir. Samsung Türkiye, getirdiği hiçbir mantığı olmayan kurallarıyla kullancısını değil de servisini memnun etmeye çalışmaktadır.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba ae468,

Yaşanılan sorunu ilgili birimlerimize ilettik. Konu hakkında inceleme sağlanmaktadır. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

MOD

View solution in context

9 Comments
Galaxy Note
Dostum derdin nedir ki.. adamlar üzerine düşeni yapmış, ölmüş cihazını neredeyse sıfırlamışlar. Yeni batarya, yeni ekran, yeni port vs vs. Bu araba mı ki Endişeleniyorsun..anlamadım ki? 50 kişi seninle uğraşmış..rezalet diye tanımladığınız şeye bak... geçmiş olsun bu arada. Evet CPU ortalama çalışma sıcaklığı 36-42 derecedir
ae468
Active Level 1
Galaxy Note
42 derece değildir bunu bir söyleyeyim. 50 kişi de uğraşmadı bu ikincisi. Üçüncüsü de dikkat ederseniz ilk aldığımda 3 saat olmasından memnunum zaten, ekranımı bozup gelip de bana lütfetmişler gibi pazarlamayın lütfen. Hani olur da kullanırken ekran sararır bir şey olur o zaman evet değişimi kabul ederim ama bozuk olmayan ekranı bozup hadi değiştirdik demek çok da doğru değil.
ae468
Active Level 1
Galaxy Note
Bu arada teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için, covid geçti ama etkileri devam ediyor maalesef.
Galaxy Note
Dostum önemli olan sağlık..sağlık olsun gerisi boş... sıkmayın canınızı. Selamlar sevgiler
ae468
Active Level 1
Galaxy Note
Sevgiler, esenlikler dilerim
Galaxy Note
Bu kesik çizginin olduğu yer 46 derecedir. Good Guardians modüllerinden Thermal Guardians verisi. İsterseniz telefonuza yükleyip takip yapabilirsiniz. Screenshot_20220228-145700_Thermal Guardian_2668_1646049420.jpgScreenshot_20220228-145901_Good Guardians_2670_1646049545.jpg
Galaxy Note
Ayrıca uygulamalar çalışırken telefon ısınıyor ise, Galaxy App Booster ile bir defa çalıştırın. Cihaz rahat çalışmaya başlayacaktır
ae468
Active Level 1
Galaxy Note
Tamamdır kontrol edeceğim. Aslında ısınması konusu elbette şudur budur diyemem ama WhatsApp görüntülü görüşmede ısınıp bana işlem yaptırmıyor mesela. Atla deve bir işlem de değil baktığınız zaman. Geçen babamın S10+'ı ile başka biriyle görüştüm dedim bu ne kadar serin çalışıyormuş. Teşekkür ederim, bir bakacağım deneyeceğim. Olmazsa ve süreç itibarıyla da çözümlenmezse sanırım bu telefonu ve Surface Pro'yu satıp Apple ekosistemine geçeceğim.
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba ae468,

Yaşanılan sorunu ilgili birimlerimize ilettik. Konu hakkında inceleme sağlanmaktadır. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

MOD