cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy Note 10 serisine elveda

(Topic created on: 09-07-2023 04:34 PM)
286 Views
GökyüzündekiBulut
Active Level 6
Options
Galaxy Note
 
image
 
 

Samsung Galaxy Note 10 serisi dört yılı doldurduğu için artık herhangi bir yazılım güncellemesi alamayacak. Samsung bu önemli seriye yazılım desteğini kesiyor.

 
image
Günümüzde akıllı telefon üreticileri ürünlerine 5 yıla kadar güncelleme desteği sözü veriyor ancak bundan yıllar önce bu süre daha azdı. 2 veya 3 yıllık güncelleme desteği olan telefonların yavaş yavaş ömrü tamamlanmaya başladı.

Samsung Galaxy Note 10 veda sahnesinde

Gerek firmaların yeterli kaynak ayırmak istememesi gerekse eskiyen donanımlar nedeniyle telefonlara belirli bir süre sonra güncelleme desteğini kestiğini görüyoruz. Samsung Galaxy Note 10 serisi de buna dahil oldu.2019 yılında piyasaya çıkan Samsung Galaxy Note 10 ve Samsung Galaxy Note 10 Plus modelleri Android 9 ile gelmişti. 3 yıl güncelleme ve 4 yıl güvenlik güncellemesi garantisi olan cihazların ömrü tamamlandı.
 
Bu haftadan itibaren Samsung Galaxy Note 10 serisi hiçbir güncelleme almayacak. Bu da yeni güvenlik risklerine karşı savunmasız olacağı anlamına geliyor. Yine de bu seri uzun bir süre daha kullanıcıyı idare edebilecek donanıma sahip. Sadece Samsung Galaxy Note 10 Lite modeli 2020 yılında çıktığı için halen güvenlik güncellemesi alıyor. Biz deriz ki Note10 kullananlar bu konuyu Bi düşünsün.
 
Bağlantı: DonanımHaber 
 
 
 
 Gökyüzünden haber serisi için beni   Takip Edin
 
 
3 Comments
Galaxy Note
😭
Galaxy Note
Para yoktu ki alaydım,saraydım kollarıma"gitme"diyeydim🥲!
Halil_97
Active Level 7
Galaxy Note
Note 20 seriside artik ayda 1 yerine uc ayda bir guncelleme alir o zaman dogrumudur ?