cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Note20 ultra kamera sorunu

(Topic created on: 07-23-2022 10:31 AM)
171 Views
kapnofilik
Active Level 2
Options
Galaxy Note

Camera fotoğraf ve video çekerken 5x zooma kadar bulanık çekiyo.daha sonra birden netleşiyo bunun  için ne yapabilirim.yardımcı olabilir misiniz?

7 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy Note
Note 20 Ultra'da 5x optik zoomlu periskop kamerası mevcut. Yani 5x optik zooma kadar ana kameranın yazılımsal zoomunu kullandığı için bulanık çekiyor. 5x den sonra optik zoomlu periskop kamerasına otomatik geçiş yapıyor. Yakın yerlerde ana kameranın zoomunu kullanır genelde uzağı çekmek için ise periskop.

1x-5x zoom arasında yani 2x 3x 4x çekim için ana kamerayı kaparsanız elinizle simsiyah olduğunda 2 3 saniye sonra periskop kamerasına geçmesi lazım. Böyle bir alternatif yöntem söyleyebilirim.
kapnofilik
Active Level 2
Galaxy Note
Teşekkür ederim.Peki bu böyleyse hiç bi forumda bundan şikayet eden görmedim.bu kullanıcılar için sorun teşkil etmiyo mu ?
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy Note
Bende de bazen 2x zoomda telefoto kamera açılıyor bazen ana kamera 2x yazilimsal zoom yapıyor bulaniklik 3xe kadar farketmedim s20fe de ben çoğu da farketmemistir heralde :)
kapnofilik
Active Level 2
Galaxy Note
Tşk ederim verdiğin bilgiler için
Salih24u
Active Level 6
Galaxy Note
Benim tecrübem:
1x'te foto çekerken zum lazımsa sadece 2x'e dokunmakta diğerlerini kullanmamakta fayda var. 5x'e de iki parmakla yakınlaştırarak değil, 5x'e dokunarak geçmekte fayda var.
kapnofilik
Active Level 2
Galaxy Note
Teşekkür ederim
0 Likes
Solution
İnfoDijital
Active Level 8
Galaxy Note

Kamera veriyi sil işlemi yaparak ya da kamera lensini yumuşak kuru bir bez ile de  silip öyle deneyebilirsin. sorun devam ederse cihazı yedekleme ve sıfırlama yaparak test edebilirsin.