cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Note 20 ultra pil sorunu

(Topic created on: 11-05-2022 06:39 PM)
66 Views
Mehmet3307
Beginner Level 3
Options
Galaxy Note

Galaxy Note 20 Ultra kullanıcısıyım. Telefonun şarjı çok çabuk bitiyor. Hicbisey yapmasam bile kendi kendine durduğu yerde bitiyor. Ne yapmam lazım?

6 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy Note
Merhaba. Samsung'u arayıp cihazı geri iade edip başka bir ürün ile değiştirmelerini söyleyin kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvurup hakkınızı arayın.
Anonymous
Not applicable
Galaxy Note
Telefonu yeni aldıysa servise verip bataryayı değiştirirler.
Eskiyse de öyle.
Sorun düzelmediyse bir daha verilir 3den fazla servise verilmede cihaz değiştirilir ya da düzeltilebilecek durumda değilse ve yenisini vermezlerse anca o zaman mahkemede haklı çıkar

Direkt böyle arayıp değişim istiyorum diyemez
Mehmet3307
Beginner Level 3
Galaxy Note
Onuda deneyecem tsk ederim
Anonymous
Not applicable
Galaxy Note
Batarya değişimini talep edin.
Başka bir şey yapamazsınız.
Mahkemeye verseniz bile haklı çıkmazsınız çünkü telefonu uzun süredir kullanıyorsun ve batatya değişimden başka bir şey talep edemezsin ama değişim sağlandıysa ve sorun devam ediyorsa ve sorun çözülebilecek gibi değilse ve hâlâ yeni note 20 ultra vermiyorlarsa o zaman mahkemehe verip değişimini talep edebilirsiniz.
Yada serviste kalma süresi 3 haftayı geçerse yenisini talep edebilirsiniz.
Anonymous
Not applicable
Galaxy Note
Benim demek istediğim bu işte benimde çabuk şarjı bitiyor televizyonun üzerine koymuştum ilk şarjım 95 di dışarı çıkmıştım sonra bir baktım 91 oldu
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba Mehmet3307,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD