cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Note 20 ultra batarya sorunu

(Topic created on: 01-12-2022 11:54 AM)
2332 Views
rd02
Active Level 2
Options
Galaxy Note

Arkadaşlar bu android 12 güncellemesinden sonra oldu yada önceden de vardı bilmiyorum fakat bugün telefonun şarjını sonuna kadar kullanayım dedim şarjım %5 olduğunda telefon kapandı. Ya yazılımsal bi hata var yada benim bataryamda mı sorun var yardımcı olabilir misiniz?

9 Comments
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy Note
Merhaba
Cihazınızın detaylı incelenmesi için garanti belgesi ile birlikte Samsung yetkili servis merkezine teslim edin
rd02
Active Level 2
Galaxy Note
Her batarya sorunu yaşayanlara böyle demiyorsundur umarım
Galaxy Note
Yok o bazen salliyor bakma sen ona 3 5 gun icinde cihaz kendine gelir ayni sey Android 11 e yukseltincede olmustu bende ve diger kullanicilarda
Galaxy Note
He oldu baska derdin bi batarya hizli bitiyor diye Yetkili servise verelim ee sonra telefonsuz mu kalalim kardesim bazen salliyorsun ama kabullen Sallama
Tsey
Active Level 3
Galaxy Note
Merhaba,telefon bataryayi korumak icin kapaniyor,eger batarya tamamen bosalirsa bazi durumlarda bataryayi degistirmek zorunda kalabilirsiniz,%20 uzeri -%85 şarj etmek ideal,iyi günler dilerim
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy Note
Samsung Members, içerisindeki "Tanılama" bölümünden pil durumunu kontrol edebilirsin. Donanımsal bir sorun gözükmüyor ise durumun kontrol edilmesi için Members üzerinden rapor gönderin. Cihaz yazılımı üzerinden kontrol edilir.
Doppler
Active Level 6
Galaxy Note
Normal şartlarda batarya kapasitesi %5 seviyesine indiğinde ekran parlaklığı, işlemci hızı gibi özellikler güç kullanımını en düşük düzeyde tutmak için kısıtlanır.

Telefonunuzu %5'in altında kullanmaya devam ederseniz, sağlıklı bir batarya %0 seviyesini gördüğünde telefon kendini kapatacaktır. Sistem, pili korumak için batarya kapasitesini tamamen sıfırlamanıza izin vemez. Tekrar açmaya çalışsanız bile buna izin vermez.

Telefonunuz %5 gibi seviyelerde kapanıyorsa batarya sağlığından şüphe edilebilir. Batarya bir sebepten ötürü şarj seviyesini sisteme doğru bir şekilde raporlamıyor olabilir. Bataryanın sağlığı düştüğünde pil, düşük şarj seviyelerinde yeterli voltajı sağlayamadığı için telefon kapanıyor olabilir.

Yazılım kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlamak için telefonu güvenli modda açarak test edebilirsiniz.

Yeterli veriye sahip olmadığımız için bu gibi konularda teknik ekipten yardım talep etmeniz sizin için daha olumlu bir sonuç sağlayabilir. Burada yalnızca soruna sebep olacak tahminler sunabiliriz.

Elbetbirgün
Active Level 3
Galaxy Note
Arkadaşlar 12 sürümünden sonra bataryada problemler çıkmaya başladı. Note 10+ dün güncelledim ve bugün şu saatte aktif kullanmama rağmen %75 olması gerekiyordu ama malesef şuan %60
Galaxy Note
Simdi baslica sebepleri cihaziniz hemen android 12 ye uyum saglayamaaz bunun icin beklemeniz lazim 3 5 gun yada bir sonraki guncellemelerde zaten sorun çözülmüş oluyor dert etmeniz gereken bir şey yoktur
0 Likes