cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Note 20 pil şişti.

(Topic created on: 05-28-2023 07:19 AM)
373 Views
QBeee
Active Level 1
Options
Galaxy Note
Note 20, sorunsuz çalışrken son mayıs 23 guncellemesinden sonra pilin hızlı bitmesi sorunu başladı,. Device care Battery Check yaptığımda Normal yazmasına rağmen % 65 pil gösterirken cihaz kspanıyor. 5 kere 6 kere restart yapmaya çalışıyor. Ama açılamıyordu. 
4, gün sabahı şarjda bıraktığım cihazın gövde ve kapağının ayrıldığıjı gördüm. 
Yangın patlama korkusuyla telefonu balkona koydum.
Samsung bilerek ve isteyerek mi yapıyo bunu diye de aklımdan gecirdim. 
Binlerce batarya mı değişecek şimdi. 
En kısa zamanda yeni bir güncelleme ile sorun çözülmeli ve bozulan bataryaları Samsung ücretsiz değiştirmeli..

image

image

4 Comments
QBeee
Active Level 1
Galaxy Note
Bilgilendirme için teşekkürederim.
Ancak 4 gün önceki güncellemeye kadar herseyi notmal olan, tek şarj ile 2 gün kullnabildiğim telefon son güncellemeden sonra birden hatta huncelleme sonraki restart dan sonra bu soruna başlamasınjn Samsung marifeti olduğunu düşünüyorum.
İnternette takip ediyorum bakalım başka ülkelerde başkaları da bunu yaşayacak mı.
44xHAMZAx02
Expert Level 4
Galaxy Note
Garantiniz varsa pil ücretsiz değişiyor zaten. Gönderin isterseniz yazılım da atarlar
QBeee
Active Level 1
Galaxy Note
2019 da aldığım telefon. Garantisi bitmiştir.
Ama garanti olmasa da yazılım nedenıyle bataryanın ölmesi garip.
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba QBeee,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD