cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Dikey ters fotolar

(Topic created on: 01-14-2023 12:53 AM)
317 Views
hayaletme
Active Level 1
Options
Galaxy Note

Android 13'ten önce böyle bir sorun görmemiştim. Samsung kamera uygulaması ile çektiğim fotoğraflar 180 derece dikey ters olarak kaydediliyor. Çektiğim 10 fotoğrafın 8 tanesi böyle kaydediliyor. Aynı şey 3. taraf uygulamalardaki çekimlerde de oluyor. Ekran döndürme özelliğini kapatsam da yine aynı şey oluyor. Her şey Android 13'ten sonra başladı. 

İnternette araştırdım benzer sorunu yaşayan çok, ama çözüme yönelik bir bilgi yok.
Bu problemi nasıl çözebilirim.

Galaxy note 10 lite

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba hayaletme,

Konu ile ilgili olarak "Ayarlar-Uygulamalar-Kamera-Depolama-Veriyi Sil" menüsel işlemlerini yaptıktan sonra, cihaz kamerasını tekrar test ediniz. Durumun devamı halinde, incelememiz için görsellerle birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki linkteki adımları takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.

MOD​​

View solution in context

9 Comments
Galaxy Note
Fotoğrafı çekerken sembollere bakarak yönünü ayarlayın.Genelde çekerken sensörün ve sembollerin yönü farkedilmiyor.Screenshot_20230114_012531.jpgScreenshot_20230114_012542.jpg
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy Note
Harbiden işe yarıyor ha , çok teşekkür ederim usta 😄
Galaxy Note
Sorun Çözüldüyse tamam.
hayaletme
Active Level 1
Galaxy Note
Denedim ancak sorun bununla alakalı değil. Yatay çeksem de yine aynı şey oluyor.
Semboller düz görünse de resimler ters kaydediliyor.
Galaxy Note
Kamera ayarlarını sıfırlayın,olmazsa cihazı sıfırlayın.
Anonymous
Not applicable
Galaxy Note
Merhaba. Cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu göndermenizi tavsiye ediyorum.
Samsung members> destek> hata raporları> çıkan sayfa içerisinden uygun hata seçeneğini seçip tıkla> çıkan sayfa içerisine cihazınız ile ilgili yaşamış olduğunuz bütün sorunlarınızı ayrıntılı bir şekilde yazıp sorununuzun sıklığına seçip hata raporunu gönderin.
Yetkililer cihazınızı kontrol ettikten sonra size yazılı bir mesaj atarak Samsung members uygulaması üzerinden geri dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporunda verilecek yanıtta sorununuz çözülmez ise veya hata raporunuza bir hafta içerisinde yanıt verilmez ise cihazınızı sıfırlayın.

Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla.

Bu gibi yöntemleri yapmana rağmen sorun düzelmez ise cihazı samsung yetkili servis merkezine kontrol edilmesi için teslim et. Servis hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerini ara. 4447711
Fawwkes26
Beginner Level 5
Galaxy Note
Aynı cihazi kendim de kullanıyorum aynı sorunu yaşadım, telefonu yeniden başlattığımda sorun çözülmüştü
hayaletme
Active Level 1
Galaxy Note
Olumsuz. Bu sorun yaklaşık bir aydır var ve defalarca yeniden başlattım.
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba hayaletme,

Konu ile ilgili olarak "Ayarlar-Uygulamalar-Kamera-Depolama-Veriyi Sil" menüsel işlemlerini yaptıktan sonra, cihaz kamerasını tekrar test ediniz. Durumun devamı halinde, incelememiz için görsellerle birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki linkteki adımları takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.

MOD​​