cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Batarya değişimi sonrası telefonun arka kısmında renk atması

(Topic created on: 02-27-2023 07:41 PM)
685 Views
Bulpil2
Active Level 3
Options
Galaxy Note

Merhaba, bugün telefonumu batarya değişimi için servise bıraktım. Burada batarya değiştirirken arkasında renk değişimi olabilir dediler. Ben de nasıl bir değişim dedim oradaki hanımefendi de kapağın 4 köşesine ısı uygulanır ve küçük yuvarlak halinde gümüş renk olabilir dedi kabul ediyor musunuz dedi evet dedi. Ancak sağ kenarının çok koyu renk ve büyük bir alanının rengi gitmiş. Sorunca evet zaten böyle oluyor dediler ,notlar kısmında da renk atması riski kabul edildi yazıyor. Bana bahsedilen risk bu şekilde değildi. Aynısını veya benzerini yaşayan oldu mu? 

image

image

Resolved!
ÖzgürS23
Active Level 7
Galaxy Note
Tüketici Hakem Heyetine gidin resmi servis bu şekilde sorumsuzca bir şey yapmamalı
Bulpil2
Active Level 3
Galaxy Note
Evet kesinlikle başvuracağım
Galaxy Note
Valla şunu söylemek gerekirse cihazi verdiğiniz servise chazima en ufak bir çizik olsa para vermem desyedin bu nedir nasil bir savunma cihazi tamir etmemeişler yakmişlar bu nasil bir servis bir telefon tamirciande yapsan bukadar telefon hasar görmez vermeden önce bir anlaşma yapsaydin kaşke yazik olmuş cihaza boya atmiş bari bir çozum bulup eski haline getir
0 Likes
Bulpil2
Active Level 3
Galaxy Note
Yani bilemedim ki kendi servisi olunca gerçekten çok üzüldüm
0 Likes
Galaxy Note
Haklısınız da kendi servisi olunca da bu hataya yaparlar cihazi verdiğinizde yada orda dursaydınız hasar vermesini engelrdiniz yani şimdi en kötü telefon 5 10 bin tl yani önlarda hiç acimda yok yıl olmuş 2023 ülkemizde halen yetkili servis gelşim konudunda hiç gelisme yok halen eski usul istma ile cihaz kapağı açma bu durum cihza zarar veriyor hem onlar bu riski göze alıyorsa müşterisne öncelikle cihaza hasar verildigine dair servis merkezi ya ücretten düşüş yapsinlar yada cihazin hasar aldiği yerlerini tamir edip ucretsiz yapsınlar bence bu gibi durmlarda hazir olmaları lazim
Bulpil2
Active Level 3
Galaxy Note
Orda duramadım çünkü iç kısımda yapılıyor. Evet ben hakem heyetine başvurup bunu açıklıcam
Galaxy Note
Mutlaka hakem heyetine baş vurun bu konunun çözülmesi için mağduriyetiniz bildirin cihazin sorununu belirten dilekçe yazarak hakem heyetine başvuru da bulnun inşllah sorununz en kisa sürede giderilir
Bulpil2
Active Level 3
Galaxy Note
Teşekkür ederim böyle yapacağım
0 Likes
johncena01
Active Level 6
Galaxy Note
Böyle bir tamir yok kesinlikle. Normal değil.
Bulpil2
Active Level 3
Galaxy Note
Evet bir de gelip hep böylem oluyor demesini aklım almıyor
0 Likes