cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

super amoled ekran

(Topic created on: 02-14-2021 10:23 PM)
478 Views
elifg
Active Level 3
Options
Galaxy M

Telefon 1 aylık, yüksek parlaklıkta çok az kullandım. Başta nasıldı hatırlamıyorum şu an ekran biraz sarımtırak, can sıkıcı, normal midir? 

Bir de karanlık modda en yüksek parlaklıkta kullanmak amoled yanığı yapar mı?
11 Comments
Galaxy M
Amoled yanığı hakkında bir fikrim yok ama sarımtıraklık için
Ayarlar - Ekran - Ekran Modu
kısmından (alt taraftan) Beyaz Dengesi'ni soğuğa alabilirsiniz.
Eğer eski telefonunuz LCD ekran kullanıyorsa, AMOLED ekranlar LCD ekranlara göre daha sarımtıraktır.
Irene
Active Level 6
Galaxy M
Bende a21s var aynı sorun bendede var ama ekran modu yok nerden ayarlayabilirim ?
takmaisimxd
Active Level 5
Galaxy M
A21s amoled değil ki
elifg
Active Level 3
Galaxy M
aynen teşekkür ederim orayı biliyorum. soğuğa getirince beyaz oluyor gerçekten fakat fotoğrafları da donuklaştırıyor normal canlılıkta olsun diye dengeli modda kullanıyorum. eski telefonum zaten sararmıştı amoled yanığı olmuştu. ipse göre karşılaştırınca o daha beyaz doğru.
Galaxy M
Belki ekran koruyucusu kullanıyorsanız ondan dolayı olabilir yada ekranınızı daha önceden değiştirdiyseniz.
Irene
Active Level 6
Galaxy M
Mat ekran koruyucu kullanıyorum ondan olabilirmi ?
elifg
Active Level 3
Galaxy M
koruyucu zarar veriyor mu? koruyucu kullanmıyorum şu an zaten
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy M
kolay kolay yanmaz ama krem rengine kayma nadiren oluyor
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy M
Merhaba kardeşim

Amoled ekran diğer ıps lcd ekrana göre biraz sarımtırak oluyor bu sorun değildir

Amoled yanığı oluşmasının sebebi yüksek parlaklıkta kullanılması aynı arka planda aynı uygulama açık kalması sebebiyle amoled yanığı oluşabiliyor ama M ve A serisinde kolay kolay Amoled yanığı oluşacağını çok zannetmiyorum