cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

samsung m51 durupduruken şarj olmadı ve garantiye verdim yetkili arka kapağı çatlatıp verdi

(Topic created on: 09-19-2021 08:39 AM)
159 Views
babadereli
Beginner Level 2
Options
Galaxy M

Samsung m51 model telefonum durup dururken şarj almamaya başladı (alalı daha dokuz ay oldu). Bunun üzerine ben de 15/09/2021 tarihinde saat 10:00-11:00 arasında Gaziosmanpaşa’daki yetkili servise gittim oradaki görevli bayan arkadaşa gösterdim (ismine bakmadım mağaza güvenlik kamerasında mevcuttur) bu sırada görevli arkadaş telefonumu iyice inceledi sağını solunu her tarafını kontrol edip ve oradaki şarj aleti ile de kontrol etti ve şarj almadığını gözlemledi bu arada probleme dair ses kaydım da alındı. Görevli bayan arkadaş yanımda telefonun şarj kablosu ve adaptörün olmamasından dolayı garanti ve tamir işlemlerini yapamayacağını ve bunları getirirsem ancak işlemlere başlayacağını söyledi. Bende sağlık personeli olduğumdan ve nöbetten çıktığımdan ve aynı zamanda kulak iltihabım olduğundan ertesi gün getirebileceğimi söyledim ve olur yanıtını aldım.

16/06/2021 tarihinde saat 17-18 arasında tekrar telefonumu Gaziosmanpaşa’daki yetkili servise orijinal şarj kablosu ve adaptörüyle getirdim. Bu sefer görevli erkek arkadaşa telefonu gösterdim aynı sorunu ona da ilettim. Bu arkadaşta telefonu her tarafını iyice inceledikten sonra hata kaydımı aldı ve ses kaydımı da aldı. Ayrıyeten şahsi isteğime binaen ilave olarak da telefonumdaki bilgilerin özellikle silinmemesi konusunda ek bir not yazdı. (mağaza güvenlik kamerasında mevcuttur)

17/06/2021 tarihinde saat 17:30-18.00 bana gelen mesaja istinaden tamir olan telefonumu almaya gittim. Kaydımı oluşturup görevli bayandan hemen telefonumu alıp çıktım. (Hasta olduğum için ayakta duracak halim olmadığından mağazandan aceleyle çıktım). Fakat mağazadan çıkar çıkmaz daha mağazanın önünden bile ayrılmazken telefonumun arka kapağında 2 adet çatlak mevcut oluğunu görünce tekrar mağazaya girdim içeri girip görevli bayana gösterdim o da başka bir erkek personeli çağırdı.  Gelen personele çatlayan kısmı gösterdim bunun daha önce olmadığını söyledim fakat gelen beyefendi “sizin hatanızdır garantiye getirmeden önce kırmışsınızdır” diyerek suçu bana attı. Bende bunun benden kaynaklı olmadığını hatta diğer kullanıcılarında aynı hatalardan muzdarip olduğunu şikayetvar.com da gördüğümü bunun için servise gelmeden önce telefonumun dış yüzeylerini videosunu çektiğimi söyledim ve videoyu arkadaşa gösterdim ama hayır bu sizin hatanız biz kırmadık siz yalan söylüyorsunuz manasında ithamda bulundu. Ben daha telefonu bile almadan önce telefonumun kılıfını alıp çatlak çizik olmamasına özellikle dikkat ettiğimi söyledim fakat personelinizin tavrı zaten tamamen suçlayıcı şekilde kaba ve hoş değildi. Halbuki:

1-kapak eğer önceden çatlak olsaydı garanti kapsamında olmadığı için garanti tamir süreci öncesinden bunun değişeceği bunun içinde ücret vermemiz gerektiği kullanıcıya söylenirdi ve bunla ilgili ses kaydı veya tutanak bulunurdu;

2-eğerki kapak değişimi yapılmak istenmese bile görevli personel telefonu almadan önce telefonu zaten iyice inceledi ve eğer çatlak olsaydı “bakın burada 2 adet çatlak var bunlar sizden kaynaklı” diye uyarır bunu da ses kaydına alırdı ki böylece servis kaynaklı olmadığı kullanıcıya önceden zaten söylenirdi hatta bunla ilgili tutanak da tutulurdu. Bu servisin görevidir diye izah ettim fakat umursanmadım ve kâl’e bile alınmadım.

Ama bu serviste bir değil 2 personel telefonumu incelediği halde hatta birde tamiri yapan teknisyenle 3 kişi telefonu incelediği halde öncesinde böyle gözle rahatlıkla **bleep** edilecek 2 kocaman çatlakla ilgili bir hatadan söz edilmedi çünkü tamirden önce yoktu fakat tamirden sonra çatlakları oradaki personele gösterdiğimde suçu bana atması kaba davranması ve çözüm için uğraşmaması benim için tamamen hayal kırıklığı oldu ve hakkımın gasbı şeklinde tezahür etti.

“Gaziosmanpaşa yetkili servisin güvenlik kamera kayıtlarında tüm söylediklerim ve yaptıklarım mevcuttur”

Ayrıca tamir içinde soket değişimi yapıldığını söylediler donanımsal bir parça için neden tüm telefonuma format atıldı “özellikle bilgilerin silinmemesi için ricada bulunduğum halde”. Velev ki yazılımsal bir hata olsa bile firmanın hatasından dolayı neden benim tüm resimlerim ve datam siliniyor. Buradan da yaptığım çıkarıma göre kullanıcının manevi değerdeki resimleri dataları gittiğim servisteki personelin umurunda değil ve çok kolayca harcanabiliyor kurtarılma ihtimali olsa bile bu oradaki personelin keyfine kalmış kendi hatası yüzünden değerleriniz datalarımız meçhule gidiyor

Koskoca bir marka devi olan özellikle severek ve beğenerek aldığım ve kullandığım hatta bu sürece kadar memnun olduğum SAMSUNG firmasına böyle bir servisteki personelleri yakıştıramadım. Daha insancıl ve daha saygılı personel bulundurmasını talep ediyorum. Gasp edilmiş hakkımın iadesini ve samsung yetkililerin bana yapılan bu hatayı telafi etmelerini istiyorum. Telefonumun kırılmasından ziyade bana yapılan yalancı ithamına manen çok müteessir oldum.

İşimden dolayı bir gün olsun telefonsuz kalmamam gerektiğinden servisinizle daha fazla münakaşaya girmedim çünkü hastane ilaç stok kısmında olduğum için hastalarımızın sıkıntı yaşaması adına telefonumu aldım. Yoksa bu şekilde tamir olmadan teslim almazdım.

Süreci elimden geldiğince anlattım eğer samsung yetkililerince bir telafi ve özür alamazsan süreci şikayetvar.com’ a ve tüketici hakem heyetine taşıyacağım oradan da netice alamasan bile şikayetvar.com’ daki aynı şikayetleri derleyip istek şeklinde Cimer’ e bile yazmayı düşünüyorum yetkili servisinizdeki personellerin seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Onların hatası sizin hatanızdır. Gördüğüm muamele karşısında başkaları benim durumuma düşmesin sizde önleminizi alın diye bunları yazdım.

3 Comments
44xHAMZAx02
Expert Level 4
Galaxy M
Üşenmeden okudum. Mağduriyetiniz çok büyük. Sakın ha pes etmeyin. Hakkınızı söke söke alırsınız. Elinizde kamera kaydı ses kaydı vs. Varsa kesinlikle siz haklı çıkacaksınız. Zaten Samsung un doğru düzgün yaptığı bir iş yok ki.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Kardeşim

Fazla okuyamadım ama sana "Tüketici hakem heyetini" öneriyorum.

Teşekkürler:)
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba babadereli,

Konunun detaylı incelenebilmesi için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. Sizlerden alacağımız detaylı bilgiler ışığında, yardımcı olmak isteriz.

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.

MOD

0 Likes