cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

parmak izi okuyucu sorunu

(Topic created on: 03-06-2021 06:01 PM)
242 Views
hgs45tr
Active Level 1
Options
Galaxy M

Son güncelleme sonrası parmak izi telefon açıldıktan belli bir süre sonra çalışmıyor, telefonu kapat aç yapınca çalışıyor ama belli bir süre sonra tekrar ediyor.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba hgs45tr,

Ben lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members > Yardım alın > İnteraktif kontroller > Parmak izleri bölümünden test ederek, sonuçları kontrol etmenizi öneririz. ‘’ Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyor ‘’ sonucu çıkarsa sensörde bir sorun yoktur.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz;
• Cihazınızda yer alan Parmak izi sensörünün temiz olduğundan emin olun. ( Temiz ve yumuşak bir bez ile daire şeklinde parmak izi sensörünü temizleyebilirsiniz.)
• Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izin sensörünü engellemediğinden emin olun.

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen aynı sorunlarınız devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
8 Comments
celal1
Active Level 1
Galaxy M
parmak izini sil yeniden yukle
hgs45tr
Active Level 1
Galaxy M
defalarca denedim olmuyor
4lit1y1nd1
Active Level 6
Galaxy M
interaktif kontrollerde de aynı mı sonuç?
hgs45tr
Active Level 1
Galaxy M
sensör çalışmıyor telefonu kapatıp yeniden açın diyor, sonra düzeliyor ama bir süre sonra yine okumuyor parmak izi
4lit1y1nd1
Active Level 6
Galaxy M
tamire vermelisin bence, ikisinde de çalışmıyorsa tarayıcıda sorun vardır
hgs45tr
Active Level 1
Galaxy M
sensör çalışmıyor telefonu kapatıp yeniden açın diyor, sonra düzeliyor ama bir süre sonra yine okumuyor parmak izi
Galaxy M
Bazı telefonlarda yakınlık sensörü devreye girdiğinde parmak izi devre dışı kalıyor. Yani eğer yakınlık sensörü ekran koruyucu ile kapatıldıysa veya parmağınızı okuturken yakınlık sensörünü de kapatıyorsanız parmak iziniz okunmuyor olabilir. Parmak izinizi okuturken yakınlık sensörünün kapanmadığından emin olun.

Çözümümü kabul edersen sevinirim.

İyi Günler Dilerim.
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba hgs45tr,

Ben lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members > Yardım alın > İnteraktif kontroller > Parmak izleri bölümünden test ederek, sonuçları kontrol etmenizi öneririz. ‘’ Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyor ‘’ sonucu çıkarsa sensörde bir sorun yoktur.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz;
• Cihazınızda yer alan Parmak izi sensörünün temiz olduğundan emin olun. ( Temiz ve yumuşak bir bez ile daire şeklinde parmak izi sensörünü temizleyebilirsiniz.)
• Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izin sensörünü engellemediğinden emin olun.

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen aynı sorunlarınız devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes