cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

mağduriyet

(Topic created on: 08-01-2022 11:18 PM)
151 Views
Members_In8pYaa
Beginner Level 2
Options
Galaxy M

Merhabalar,
Nisan 2020'de internet sitenizden aldığım M31 telefonum çok ilginç bir şekilde garanti süresi bittikten 2 ay sonra hemen bozuldu ve markanız malesef ürünün arkasında durmadı. 15 Temmuz saat 17.00'de fotoğraf çekmek için kamerayı açmak istediğimde ekran dondu ve gece 1'e kadar hiçbir tepki vermedi. Bu olaydan yaklaşık 2 3 ay önce de engel olamadan kendi kendine güncelleme yapmış, yaklaşık yarım saat içinde kapanıp açılmıştı. Bunu da öyle bir durum sandım ama malesef bir daha telefonu açamadım. 18 Temmuz'de MTA Bakırköy teknik servise götürdüm. Anakart yanıt vermiyor deyip değişim için 1650 tl istediler. Anakartı bozacak bir şey yapmadım deyip masrafı karşılamak istemedim. Ayrıca telefonu gayet itinalı bir şekilde kullandığım için anakart yanmasına ihtimal vermedim. Daha sonra canlı destek ile irtibata geçerek şikayette bulundum ve süreç sonunda tekrar MTA'ya yönlendirildim. 22 Temmuz'da tekrar götürdüm ve anakart dışında başka şeylere de bakın deyince 5 dk sonra gelip anakart, batarya ve soket değişimi için 2490 tl istediler. Ne kadar tuhaf değil mi? Ne kadar tuhaf. 5 gün arayla servisin dediğine bakın! Aradaki farka bakın! Neyse çözüm merkezinin ricası üzerine güya ürünü incelemek için bıraktım. 3 gün sonra arandım ve anakartın ücretsiz değişiminin mümkün olmadığını söylediler. Ürünü teslim almaya gittiğimde bütün ısrarlarıma rağmen anakartın neden bozulduğuna dair bir şey diyemediler. Mesela benden öncekine "sıvı teması, nem" gibi şeyler demelerine rağmen bana hiçbir şey diyemediler. Ya telefonu açıp bakmadılar ya da anakartın bozulması benden kaynaklı bir hata değil. Sizden talebim net, benden kaynaklanmayan bir hata yüzünden bozulmuş olabilecek anakart değişimini ücretsiz yapın. Nasıl da garanti süresinin bitmesinden hemen sonra bozulacak şekilde ürünlerinizi ayarlayabiliyorsunuz? Zaten bütün verilerimin silinecek olmasından dolayı yeterince mağdurum. Bir de 2750 tl'ye aldığım telefonun onarımı için neden 2490 tl daha vereyim? Ürünlerinizin bu kadar kalitesiz olduğunu ben nereden bileyim? Ben gayet güzel kullandığıma eminim. Telefonuma oyun indirmişliğim bile yok. En çok kullandığım iki uygulama twitter ve whatsapp. 2006-2013 arası Nokia 6630 ve 2013-2020 arası iphone 5 şeklinde sadece iki telefon kullandım ve bir defa bile servise gitmedim. Ücretsiz anakart değişimi yapacaksanız ben bu 16 yıl boyunca sadece bu iki çeşit telefonu kullandığımı ispatlayabilirim. Gayet itinalı ve güzel şekilde telefon kullandığımı herkes ifade ederken sizin ürünlerinizde karşılaştığım bu mağduriyetin suçlusu emin olun ben değilim. Sizin gibi global bir marka için bir anakart değişiminin ne kıymeti olabilir ki? Ama aksi durumda ilk samsung tecrübemde çok büyük bir mağduriyet ve tarifsiz bir hayal kırıklığı yaşamış olacağım. Sizi böyle tahmin etmemiştim. Lütfen ürününüz arkasında durun ve mağduriyetimi bir şekilde çözün.

10 Comments
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy M
Öncelikle geçmiş olsun bir samsung shop çalışanından duyduğum kadarıyla m serisinin ömrü 1.5 yıl maalesef demişti en ucuz kompanentler kullanılıyormuş o yüzden uzun ömürlü olmuyormuş
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Çok geçmiş olsun.
Ama üzülerek şunu belirtmek isterim ki cihazınızın garanti süresi bittiği için cihazınız sebepsiz yere bozulsa bile garanti süresi bittiği için cihaz garanti dışı kalıyor Bu yüzden servisini de yapacak bir şey kalmıyor aslında onların da suçu yok.
Servis çalışanlarının tek suçu cihazın ne için bozulduğuna dahil size bir açıklama yapmamaları ayıp olmuş.
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy M
kimse şu şu sebepten bozulmultur demez iphone cihazlarda 3. parti tamirciler gibi uğraşmaz yetkili servis şurdan elektrik verelim kısa devre varmı vs diye
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy M
Sorununuzu gayet güzel anlatmışsınız teşekkür ediyorum cihazınız garanti dışı kaldığından ücretsiz parça değişimi olacağını sanmıyorum ama tüketici şikayet hattına başvurun isterseniz ya da daha uyguna telefonculara yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun üzücü bir durum.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Cihaz garanti dışı ise ne yazıkki olmuyor ister siz bozun ister kendiliğinden bozulsun olmazsa Bi teknik servise verin iyi yardımcı olurlar ama samsung servisi değil
Galaxy M
Garip ben mta aynı bakirkoudekine gittiğim zaman aşırı ilgiliydiler ama cihazimin garantisi vardi
TheSaTaN
Active Level 8
Galaxy M
Kesinlikle aşırı ilgililer. Arkadaşımın telefonuna ücretsiz değişim yapmışlardı. Garanti olması önemli tabi
cemil1976
Active Level 2
Galaxy M
Hayatımda ilk kez samsung aldım. Sonuç pişmanlık. Sıfır aldığım tel ben 2 hafta servise götürdüm servis müşteri hizmetleri vs hepsi boş. Bende kanuni haklarımı arama yoluna gittim.hayirlisi göreceğiz
0 Likes
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Sizin adınıza çok üzüldüm. Allah yardımcınız olsun. Sorununuz inşallah en hayırlı bir şekilde çözülür 😔
0 Likes