cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

m21 ram tuketimi

(Topic created on: 03-15-2021 08:59 PM)
320 Views
Birol4242
Active Level 3
Options
Galaxy M
 eden m21 4 gb ram e ragmen 1.2 bos ram birakiyor fazla bi uygulama ve oyun yok ve cihaz bakimi surekli yapiyorum

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Birol4242,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler.

İşletim sistemi de çalışması için mevcut Ram kapasitesinden kullanmaktadır. Ayarlar > Cihaz bakımı > Hafıza > Daha fazla görüntüle kısmından Ram kullanım boyutlarını görebilirsiniz. Kullandığınız uygulamalar arka planda çalışmayı sürdürdüğü için Ram temizlemesini yapabilirsiniz. Gömülü olan ve uyku moduna girmeyen sistem uygulamaları çalışmayı sonlandırmayacaktır. Kullanmadığınız gömülü uygulamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üstten üç nokta > Sistem uygulamalarını göster > Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunarak ‘’ Devre Dışı ‘’ butonuna basabilirsiniz.

Konuyu detaylı olarak incelememizi isterseniz eğer uzaktan erişim ile kontrol edilebilir. Uzaktan erişim için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
Sprt-1
Active Level 4
Galaxy M
ayarlar,cihaz hakkında,yapim numarasına bakarken dokun sonra sende şifre varsa isteyecektir ayarlar kısmına bir geliştirici seçenekleri gelecektir orda en üstte ram i hangi uygulamalar kullanıyor gözüküyor ama işi bittikten sonra mutlaka kapa
Birol4242
Active Level 3
Galaxy M
ben niye baska birisinin gonderisine yorum yapamiyom
0 Likes
Sprt-1
Active Level 4
Galaxy M
anlamadıysan tekrar anlamlı bir şekilde yazabilirim
Birol4242
Active Level 3
Galaxy M
iyide sifre niye istesin gelistirici secengini acabiliyon yani her androidde ama nasi kapatilir bilmiyom cihazi yeni aldim icinde acmak istemedim sadece 11 e guncelledim o
Sprt-1
Active Level 4
Galaxy M
şifre derken telefonun parolasi senin telefonda parola yoksa olmayabilir
Birol4242
Active Level 3
Galaxy M
iyide sifre niye istesin gelistirici secengini acabiliyon yani her androidde ama nasi kapatilir bilmiyom cihazi yeni aldim icinde acmak istemedim sadece 11 e guncelledim o
Sprt-1
Active Level 4
Galaxy M
benimki Android 10 x bende şifre istedide
0 Likes
Sprt-1
Active Level 4
Galaxy M
ustte tuş var seninkine böyle mi

Screenshot_20210315-220948_Settings_1047.jpg

0 Likes
Birol4242
Active Level 3
Galaxy M
evet boyle kapatmayida buldum tsk ederim sistem kabahatli ya guncellemeyle azaltirlar dedim ram **bleep** yok yani sistem 2 gb yakin ram kullanior
0 Likes