cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Yeniden başlatma

(Topic created on: 03-31-2022 12:54 PM)
227 Views
Aliyldrmali
Beginner Level 2
Options
Galaxy M

Yaklaşık 1 yıldır olur olmaz yerlerde telefon reset atıyor onceden haritalara girince olurdu şimdi her zaman günde yaklaşık 2 defa reset atıyor. Çok pişman oldum aldığıma bi daha da Samsung almam. Daha önce de s7 edge kullanıyordum ne tesadüf ki garanti süresi dolduğu an ekranda pembe çizgi çıkmıştı. Samsung pişmanlık mıdır acaba!

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Aliyldrmali,

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorunun devam etmesi halinde durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blank target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blank target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-m...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
6 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Merhaba.
Verilerinizi yedekleyip cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın Sorun devam ederse garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir
0 Likes
Aliyldrmali
Beginner Level 2
Galaxy M
Aynen gelen bildirimler o şekilde geldi de bi turlu yedekleyemedim henüz o yüzden fabrika ayarlarına donduremedim ama garanti belgesini bulamıyorum acaba sorun olur mu
0 Likes
AliORH
Active Level 7
Galaxy M
- Hocam elektronik biraz da şans işidir, Samsun benim babam şirketi değil ama inan ki aldığım samsung telefonlarda hiç bir zaman sorun yaşamadım, 2015 yılında aldığım Samsun A7 telefonumu hala sıkıntısız küçük kızım kullanıyor.

Reset olayına gelincede sıfırdan bir yazılım yükle, telefonun en son sürümünü indirip Odin programı ile telefon yazılımını sıfırdan yükle, eğerki hala düzelmiyor ise senin sorun kesinlikle yazılımsal değil donanımsal bir durumdur servise göstermen gerek.

- Ekranın pembe olma durumu ise sana şöyle anlatayım, senin farkına varmadan telefonun herhangi bir köşesinden baskı oluşmasından kaynaklı bir durum çünkü benim de başıma geldi.

Telefonlar da çift ekran vardır biz sadece dış ekranı görürüz ama içerideki ekran zarar görse bile biz bunu göremeyiz çünkü içerideki ekranın catlamasından kaynaklı bir durumdur, bu bilgiyi Nereden biliyorsun diye soracak olursan Az önce dediğim gibi benim de başıma geldiği için ve yapan arkadaşım olduğu için bana detaylı bir şekilde gösterdi Oradan biliyorum yani bu Samsung ile alakalı bir durum değildir Bu sadece kendi hatalarımızdan kaynaklı bir durumdur.
Aliyldrmali
Beginner Level 2
Galaxy M
Doğrudur hocam dediğiniz gibi şans işi biraz da ama sürekli sorun yaşayınca insan soğuyor önerileriniz için teşekkür ederim
AliORH
Active Level 7
Galaxy M
Sürekli sorun yaşama gibi bir durum oluşmaz telefonlarda Az önce dediğim gibi 2 sorununuz vardır ya yazılımsal ve donanımsal başka hiçbir sorun olamaz yukarıya yazdıklarımı uygulayın düzelecektir yazılımsal anlamında eğer düzelmiyorsa servise gönderin durumunuzu anlatın sıfırdan onlar size yardım edeceklerdir.
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Aliyldrmali,

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorunun devam etmesi halinde durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blank target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blank target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-m...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes