cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Whatsapp güncellemesi onaysız yapıldı?

(Topic created on: 03-20-2024 10:46 PM)
478 Views
stony_hearted
Active Level 6
Options
Galaxy M
Çoğunuzun bildiği üzere whatsapp ve hatta öncesinde birçok uygulama indirme,güncelleme veya onayımız alınmadan güncelleme yapıyor.Bu da yetkisiz bir işlem durumu oluşturuyor.Özetle kvkk konusunda düzinelerce metin hazırlayıp,onaylatan uygulamalar iznimiz olmadan yenileme yapabiliyorsa daha baska nelere erişebiliyordur kimbilir.

Moderatör arkadaslar samsung için bu bir güvenlik açığıdır ve milyonlarca kişinin kişisel verileri tehlike altındadır(rehber,galeri,dosyalar,yazışmalar,vb.).

40 Comments
özgür_s21fe
Active Level 9
Galaxy M
Google play-sağ üstteki profile tıklayın-ayarlar-ağ tercihleri- uygulamaları otomatik güncelleye tıklayıp uygulamaların otomatik güncellemesini kapatabilirsiniz
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy M
Kapalı,buna rağmen olmuş.Hatta neredeyse hiçbir iznim açık değil.Arka plan verilerim de kapalı.
0 Likes
Pembe
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba M127F_Kullanıcısı,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekte ve ilgili birimlere iletmekteyiz.

Teşekkürler.
MOD

DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Bundan Yana Bir güvenlik açığı olacağını sanmıyorum. Önceden Gelen Ve WhatsApp İçine Entegre edildi Endişelenecek bi Konu Yok.

Yinede Iletmekte iyi yaptın kardeşim. 😊
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy M
Olsun,diğer yazışmada da yazdıgım gibi,babamın oğlu da olsa güvenmem yazılım için ki özellikle devletin bile güvenilirliğini kaybettiği bir dönemde denetleme huyu olmayan bir devlet yönetimin oldugu bir zamanda,özel bir şirketin hazırlamış oldugu sistem ne kadar güvenilşr olabilşr?Avrupa veya Amerika'da olsaydık belki güvenirdim ama Türkiye'yi takan yok😀.
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Bir yandan Hak verebiliyorum size. 😊

İsterseniz direkt samsung'a da iletin bunu. Onlar detaylı açıklarlar yada Kontrol için ekiplere iletirler.
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy M
Samsung müşteri hizmetlerinde işten anlayan yok ki😊.Yoksa iletirdim🤗
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy M
Onay konusnu anlamadım ama. 😊
Play Store'da Onay gerektirmiyor.

Eğer Apk Veya İnternet üzerinden indirme diyorsa iz eğer zararlı bir dosya varsa Bunun uyarisin Hem Samsung internet hem Chrome Yapıyor. İsterseniz hiç bu uyarıyı da Vermene indirmeye izin vermiyor. 👍
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy M
Hiçbir izni açmadım ki😀,buna rağmen teknik olarak güncelleme yapmış oluyor ve onaylayıp,indirmedenBu da düşündürüyor beni🧐.