cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefon kapanma sorunu

(Topic created on: 09-27-2021 09:06 AM)
751 Views
Salihkunduz
Active Level 1
Options
Galaxy M

26.09.2021 tarihinde SAMSUNG GALAXY M30S cihazim ile sosyal medyada gezerken bir anda telefon dondu ve kendini yeniden başlattı daha sonra aradan çok gecemden 10 dk içerisinde bunu tekrarladı.  Ve bu durum debam etmeye başladı. Musteri temsilcisi sıfırlanamami önerdi ve sıfırladım lakin değişen birsey olmadi. Telefon hâlâ kendiliğinden kapanıp açılıyor.  Öncesinde bir donma sonra yeniden baslatma ile tekearliyor bunu . Düzelme durumu varmidir geçici birsey mi yoksa yapabileceğim birsey var mi ? Garanti sürem hâlâ devam etmektedir. Çözüm taleplerinizj beklemekteyim :)

9 Comments
Galaxy M
Merhaba,
Batarya da bir problem var gibi gözüküyor bi Samsung members > Yardım alın > Başlat > Pil dıyerek bi pil testi yapın sonucunda bi ss atın.
Salihkunduz
Active Level 1
Galaxy M
Test ettim telefonun 24 bölümden tam not alıyor hiçbir eksiklik yok tüm donanımlar çalışıyor. Batarya ile alakali olduğunu sanmıyorum yazılımsal yada anakart sorunu diye tahmin ediyorum
Galaxy M
Sanırsam öyle. Bir servise verin sorununuz yakından incelensin.
Salihkunduz
Active Level 1
Galaxy M
Aarwstirmam da yni sorunu yasayanlarda servis yeni yazilim atıp gonderiyormus ama sorun devam ediyormus ana kart degismesi gerekliymis sanırım. Anakart degisimi garanti kapsamina giriyor demi herhangi bir ucret talebi olmaz yani ?
Galaxy M
evet Anakart garanti kapsamına giriyor, ve garanti sürecinde hiçbir ücret istenmez.
Salihkunduz
Active Level 1
Galaxy M
Telefonun sarj süresi kısaldı hoparlörüm ses kalitesi düştü parmak izi bazen okumuyor yuz tanimada ayni sekilde duzenli çalışmıyor ısınma problemi de var bazen sarjdan atip tekrar doldurmaya devam ediyor bunlari da yaparlar mi kullanici hatasi falan demezler demi?
Galaxy M
Maalesef değiştirirler mi bilmiyorum ama kullanıcı hatası dicekleri kesin. Her ihtimale karşı servise gönder. Kuçuk bi kağıda yazı yazıp Samsung Türkiyeye o yazınım Fotoğrafını çekip duvar kağıdı yapın dikkat ederler belki
Salihkunduz
Active Level 1
Galaxy M
Musteri hizmetleri sey dedi su temasi yada düşme olmamasi durumunda tum geri kalan seyler garanti kapsamina girer dedi
0 Likes
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Salihkunduz,

Sıfırlama işlemine rağmen yaşadığınız durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes