cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Son yazılım güncellemesinden beri telefonumun şarjında sorun var çabuk tükeniyor

(Topic created on: 06-27-2022 08:30 PM)
49 Views
agulylmz
Beginner Level 2
Options
Galaxy M

Son yazılım güncellemesinden beri telefonumun şarjında sorun var 1 buçuk güne yakın giden şarjım şimdi 5 saatle sınırlı kalıyor düzelmesi için ne yapamam gerekiyor?

2 Comments
narcosis
Expert Level 5
Galaxy M
merhaba verilerinizi yedekleyip cihazi sifirlamanizi tavsiye ederim
Solution
Galaxy M
Merhaba

Öncelikle: Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Sorun görünmüyorsa Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Ne yapmanız gerektiği yazar hata raporundan gelen cevapta.

Ne model cihaz kullandığınızı bilmiyorum, bahsettiğiniz yazılım güncellemesi Android 12 mi veya normal bir güncelleme mi bilebilseydim keşke.

Ama Android 12 güncellemesi olduğunu düşünerek (bu tarz problemler, çoğunlukla sürüm yükseltme güncellemelerinden sonra kaynaklanıyor çünkü):

Genelde, Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Yeni işletim sistemi ile eski işletim sistemindeki ayarlar arasında uyuşmazlık olabilir.

Bu uyuşmazlıklar yeni işletim sisteminde (Android yükseltmelerinde) telefonda donma, kasma gibi problemler yaşatabilir (kimi telefonda herhangi bir sıkıntı olmayabilir de).

Eğer telefonunuzda Android sürüm yükseltme güncellemesinden sonra herhangi bir sıkıntı meydana geldiyse, ki bu problemler dediğim gibi kasma-donma veya "batarya" problemiyse yazılımsal bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Eğer, zannettiğim gibi Android 12 güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir sorun ise, sıfırlama işlemi sorununuzu büyük ihtimalle çözer.

Ha ayrıca efendim, pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Çok uzun oldu, üzgünüm :)

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim