cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung m51 bataryası

(Topic created on: 02-26-2021 05:21 PM)
97 Views
vespasian
Active Level 6
Options
Galaxy M

Samsung memberse yolladım işte pilim çabuk gidiyor diye bugün 92 den şarjı gece koymuştum 88 e düşmüş normalde yüzde 1 falan giderdi 90 civarında şarj çok hızlı eridi ama şuan 82 civarında bu sefer biraz daha dayanmaya başladı acaba bu yüzde mi bozuk doğru göstermiyor internette bunun hakkında bişeyler okumuştum bazı yorumlara baktığımda 15 20 dakikada youtube de bile yüzde 1 kayıp olduğunu söylüyorlar ama ben böyle bi performans alamadım opera dan anime izlerken bile 20 dakikada yüzde 3 şarj gidiyor 

6 Comments
A11ümıt
Active Level 10
Galaxy M
gece güç tasarrufuna al
Yanniak
Active Level 1
Galaxy M

Her defasında Uçak moduna alıp bırakıyorum %1 bile gitmiyor şarjım böyle diyim.

vespasian
Active Level 6
Galaxy M

Ya gerçekten anlamadım şarj eriyor bende 5 dakikada bir 

Yanniak
Active Level 1
Galaxy M

2 haftalık cihaz hocam benimde ortalama 10-11 saat ekran süresi alıyorum 2 gün şarj etmeden normal bence ayarlarınızı iyi yapın arka plan kontrolü yapın engelleyin arkada çalışanları parlaklığı manuel tutun konum hücresel vs vb her şeye dikkat edin o zaman iyi gidiyor ben duvar kağıdı ve kilit ekranını bile siyah yaptım çok rahat zaten renkli şeyleri sevmiyorum dark mode on sürekli bunları yapın **bleep** eder.

vespasian
Active Level 6
Galaxy M

Öncelikle umursayıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim . Karanlık modu, mavi ışık filtresi, otomatik doldur ve wifi haricinde her şey kapalı artı olarak ayarlardan pil e girdiğimde tüm uygulamaları uyku moduna aldım hatta etkin bile değiller. Bazı telefonun çok gömüldüğü yorumlar okudum. Kasma donma gibi şeyler yaşamadım aslında memnunum telefondan ancak priz başında durmaya son gibi umutlarla telefonu aldığımda biraz daha araştırdığımda şarj probleminin de olduğunu gördüm. 20 dakikada yüzde bir gibi bi performans yakalayamadım. Ama şu anda telefonun çalıştığı süre 22 saat ve yüzde 98 den 80 oldu oyun veya telefonu zorlayacak her hangi bişey yapmadım sadece whatsapp instagram a girip çıktım. İdeal bir performans mı bilmiyorum çünkü diğer kullanıcılarla karşılaştırma yapma şansım olmadı. 

Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Londaen,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir durum yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > İnteraktif kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD