cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung galaxy m31 s

(Topic created on: 05-23-2021 10:28 AM)
315 Views
Murathassoy52
Beginner Level 3
Options
Galaxy M

Merhabalar ben 20/05/2021 tarihinde Samsung galaxy m31s aldım. Yanliz görüntülü görüşme yapamıyorum. Ayrıca şebeke kısmında defalarca baktım LTe ve volte seçeneğini birturlu bulamadım. Hattım Turktelekom ve demek istediğim konu güncelleme de yapıldı Android 11 son güncellemede olmasına rağmen hala yok. Sizlere ekran görüntüsü yollayayım buyurun bakın.  Sadece duo modu aktif diğerleri ise değil 

Screenshot_20210523-102147_Call settings.jpg

Screenshot_20210523-102228_Phone.jpg

 Ne yapmam gerekiyor. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Murathassoy52,

İşlem için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

·         Android 11 sürümüne sahip cihazlarda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir. VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

·         Cihaz, VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz. Görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısının olması gerekmektedir.

·         Telefon-Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kontrollere ek olarak lütfen aşağıdaki kontrolleri sağlayın.

Arama kısıtlama/Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi.

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar

1.        Operatöre ait uygulamadan, hat durumunun kontrol ediniz. (Örneğin Turkcell için; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)

1.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön işlemini de deneyebilirsiniz.

Tüm kontrollere rağmen sorunun devam etmesi halinde, sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için lütfen hizmet aldığınız operatöre danışınız.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

3 Comments
Galaxy M
Türk Telekom mobil uygulamasından özelliği aktif etmen gerekir
mt27
Active Level 4
Galaxy M
Turk telekomda bazen böyle seyler oluyor 4.5 gyi bazen desteklemedigi gosteriyor, hatla alakali cihazla bi alakasi yok bendede oluyodu 4.5g yi ve hd görüsmeyi cihaz destekledigi halde turk telekomun sitesinde cihazin 4.5g uyumlu deil gosteriyo diger operatörlerde böyle bi sorun yok
0 Likes
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Murathassoy52,

İşlem için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

·         Android 11 sürümüne sahip cihazlarda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir. VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

·         Cihaz, VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz. Görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısının olması gerekmektedir.

·         Telefon-Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kontrollere ek olarak lütfen aşağıdaki kontrolleri sağlayın.

Arama kısıtlama/Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi.

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar

1.        Operatöre ait uygulamadan, hat durumunun kontrol ediniz. (Örneğin Turkcell için; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)

1.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön işlemini de deneyebilirsiniz.

Tüm kontrollere rağmen sorunun devam etmesi halinde, sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için lütfen hizmet aldığınız operatöre danışınız.

Teşekkürler.
MOD