cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung galaxy m20

(Topic created on: 03-29-2022 07:50 PM)
261 Views
ZAZA_REİS_SM-205F
Active Level 8
Options
Galaxy M

M20 telefonumu gece modunda otomotik ayarlıyorum akşama açılıyor otomotik gündüz kapanıyor sizce gece modu pil tasaruf sağıyormu yoksa iski side aynılı açık moda pil tüketimi ben hep açık mod kulanmak istiyorum sıkıntı olurmu 

7 Solutions

Accepted Solutions
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Hayır maalesef. Arkadaşın telefonu PLS ekran olduğu için pil tasarrufu sağlanmaz. Amoled olsaydı dediğiniz doğruydu

View solution in context

Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
PLS ekran olduğu için karanlık mod birşey **bleep** ettirmeyecektir. Karanlık modda pil tasarrufu sadece Amoled ekranlarda olur

View solution in context

Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Hayır pil tasarrufu sağlamaz. Amoled ekranlar siyah gösterilen pikselleri kapatır bu yüzden pil tasarrufu sağlanır. PLS, IPS LCD gibi ekranların pikselleri sürekli açıktır lacivert benzeri bir renk verirler.

View solution in context

0 Likes
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
O konuda pek bilgim yok ama IPS LCD ekran iyi oluykr diye biliyorum. Dediğim gibi bilmiyorum pek

View solution in context

0 Likes
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Amoled ekran daha iyidir renkleri daha iyi gösterir, pil tasarrufu sağlar, görünümü daha hoştur siyahları gösterirken piksel kapattığı için tam siyah görüntü verir. Mesela film izlerken daha iyidir.

View solution in context

0 Likes
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
PLS ekran bende kullandım zamanında gerçekten berbat bir şey sAmoled ekrana geçince çok çok fakr ediyor

View solution in context

Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Önemli değil iyi akşamlar 🙂

View solution in context

0 Likes
17 Comments
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Hayır maalesef. Arkadaşın telefonu PLS ekran olduğu için pil tasarrufu sağlanmaz. Amoled olsaydı dediğiniz doğruydu
Galaxy M
Nasıl yani pls ekran telefonlar karanlık moda pil tasaruf sağıyormu
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Hayır pil tasarrufu sağlamaz. Amoled ekranlar siyah gösterilen pikselleri kapatır bu yüzden pil tasarrufu sağlanır. PLS, IPS LCD gibi ekranların pikselleri sürekli açıktır lacivert benzeri bir renk verirler.
0 Likes
Galaxy M
Hım anladım
0 Likes
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
PLS ekran olduğu için karanlık mod birşey **bleep** ettirmeyecektir. Karanlık modda pil tasarrufu sadece Amoled ekranlarda olur
Galaxy M
Hım peki amoled ekran pls ekrandan dahamı iyi bide pls ekran kaçıncı sırada
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
Amoled ekran daha iyidir renkleri daha iyi gösterir, pil tasarrufu sağlar, görünümü daha hoştur siyahları gösterirken piksel kapattığı için tam siyah görüntü verir. Mesela film izlerken daha iyidir.
0 Likes
Galaxy M
Hım anldim tam teşekkür ediyorum
Solution
salihz
Expert Level 1
Galaxy M
PLS ekran bende kullandım zamanında gerçekten berbat bir şey sAmoled ekrana geçince çok çok fakr ediyor