cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung galaxy m20

(Topic created on: 01-10-2022 07:21 PM)
302 Views
BOZKURT_REİS_SM-205F
Active Level 8
Options
Galaxy M

Merhaba arkadaşlar m20 telefonum bataryasindan bisey anlmdim evdeyken telfon kullandığımda şarj i daha geç düşüyor ama dışardayken taha çabuk tükeniyor sizdede boyle oluyormu bide bu telfonun bataryasida çok pahlı yaklaşık 260 tl bozulasa deyisterilmycek kadar pahlı batarymi sağlıklı nasıl kulnmaliyim yaani hem telefonum uzun ömurlu olmasi hemde batarya uzun ömürlü olması icin ne yamam gerek ben telefonum 8 10 yıl gotürmek istiyorum inşllah okadar dayanır soru ver yantlarinz yazın burya 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Mertcan39
Expert Level 1
Galaxy M
Mobil veri WiFi dan daha çok enerji tüketir. + olarak sürekli şebeke değiştirirse cihaz daha fazla enerji kullanır.

Piliniz en sağlıklı %20 ila %85 seviyeleri arasında tutmaktır

View solution in context

18 Comments
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy M
Cihazınızı yüzde yirmi olduğu zaman şarja takınız %100 olduğu zaman cihazınızı hemen şarjdan çekiniz cihazınızı şarj olurken kullanmayınız bu işlemleri yaparsanız batarya ömrünü uzatır sınız
Galaxy M
Ben tek yanlış yapıyorum o da bataryamin şarjı % 30 40 üzerlerinde şarja takıyorum tek yanlışım bu şarjda kullanmıyorum kaplı sarja takıyorum
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy M
Cihazınızın şarj yüzdesi %30 miktarından fazla iken cihazınızı şarja takarsanız batarya ömrünü kısaltır sınız çünkü en az %30 şarj miktarı dolu sayılır ve bataryayı dolu iken şarja takarsanız ömrü kısalır Çünkü **bleep** **bleep** sürekli olarak şarj ettiğiniz için batarya yıpranır bu yanlış bir şey bu alışkanlığınızı bırakmanız gerekiyor benim ilk yorumumda dediğim gibi yapın yüzde yirmi olduğu zaman şarja takın %100 olduğu zaman cihazı hemen şarjdan çekin ve yine ilk yorumumda dediğim gibi cihazınızı şarj olurken kullanmayın Eğer benim dediklerimi yaparsanız cihazınızın batarya ömrü uzar
Galaxy M
Tam sağolun bundan sonara öyle yapmaya çalişacam bazen isim oluyor o yüzden takmak zorundada kalıyorum
Solution
Mertcan39
Expert Level 1
Galaxy M
Mobil veri WiFi dan daha çok enerji tüketir. + olarak sürekli şebeke değiştirirse cihaz daha fazla enerji kullanır.

Piliniz en sağlıklı %20 ila %85 seviyeleri arasında tutmaktır
Galaxy M
Ben %30 üzerinde takıyorum 100 yüz olunca çekiyorum samsung bana dedi %20 lerden tak 100 olana çıkar şimdi %85 kadar doldursak batrya daha cabuk şarji bitmezmi
Mertcan39
Expert Level 1
Galaxy M
Bataryayı %100 e kadar doldurmak ömründen biraz yer. Android12 de pil koruma olarak %85 te durdurabiliyoruz şarjı
Galaxy M
Benim telefonum sürüm 10 ondan bende cikmiyor
Mertcan39
Expert Level 1
Galaxy M
Batarya maksimum 4 yıl götürür cihaz ise 5-6 yıl maksimum. Tüketim devrinde olduğunuz için uygulamalar vs ona göre değişiyor
0 Likes