cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung galaxy m20

(Topic created on: 04-09-2021 08:26 PM)
223 Views
SM-M205F-Adem_tanik
Active Level 6
Options
Galaxy M

M20 telefonum bazen şarja takınca ısınıyor bazen de kullandığım zaman ısınıyor bu durum normal mi bide telefonum bazen %50 %40%30%25%20 lerden şarja takıyorum 3.4 aydır yüzde 0 dan takmışım hiç bu durum sıkıntı verirmi 

10 Comments
Solution
JamesSwing
Active Level 7
Galaxy M
Merhabalar,

Şarj cihazını cihazdan çıkarın ve çalışan tüm uygulamaları kapatın. Cihazın soğumasını bekleyin ve cihazı tekrar şarj etmeye başlayın.

Ayrıca şarj kablosu ve adaptörü orjinal mi. şayet orijinal ise USB kablosunda ya da adaptöründe bir sorun olabilir Bazen bu durumdan kaynaklı da telefonda şarj esnasında ısınmalar olabiliyor
0 Likes
Galaxy M
Şimdi ben telefonumun şarj cihazı orjinal olan kutusunda ki şarj ediyorum telefonum kapalı şarja takıyorum bu durum da ısınması belki normal hızlı şarj dan ola bilir öneriniz için teşekürler
Solution
mfurknka
Expert Level 1
Galaxy M
Bazen telefonu belli aralıklarla sıfırlayarak şarj etmek pili optimize etmesinde faydası var. M20 kullanıcısı olarak ısınma hakkında pubg oynarken ısınıyor ama el yakacak kadar değil. Şarjdayken ısınması özellikle hızlı şarj açık olduğunda ısınması normal bir durum. Özellikle kılıfınız var ise şarjdayken veya oyundayken şahsen çıkarmanızı ben tavsiye ederim. Bende öyle yapıyorum 😊
0 Likes
Galaxy M
Ben 3 4 aydır hiç yüzde sıfırdan takmadım bide telefonum kapalı şarja takıyorum hızlı şarj açik ve bide telefonumda kılıf var kılıf kalın bu durum belki ısınma yapıyor yada yüzde sıfıra indirmedigim içindir şarjda oynamıyorum asla telefonla öneri ve yorumunuz için teşekürler
mfurknka
Expert Level 1
Galaxy M
Rica ederim ne demek. 😊 Özellikle şarjdayken telefonun arkası tavana doğru baksın. Yüzeye doğru olduğunda ısındıkca yüzeyle beraber telefonun ısınmasıda artar. Mümkün olduğunca kılıfınızı çıkarmanız daha iyi olacaktır. Şarjı hiç sıfırlamamış olmak ısınma sebebi değil 😊
0 Likes
Solution
JamesSwing
Active Level 7
Galaxy M
Bir diğer önemli husus ise telefonu şarj ederken kesinlikle kullanmayınız pil şişme yapar. Dolayısıyla bu durum telefonu şarj ederken telefonda ısınmaya sebebiyet verebilir.

100 de 15 de iken telefonu şarja koyabilirsiniz Ama bunun yukarısında şarj etmenizi tavsiye etmem
0 Likes
Galaxy M
Valla ben 30 20 lerden takmışım hep bundan sonra dikat ederim
0 Likes
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Şarja takınca ısınması normaldir ama şarj olurken mümkün olduğunca telefonu kullanmayın
Telefonu % 20 olduğunda şarja takmak daha iyidir. Bataryayı arada bir bitirmeye gerek yoktur. %20 altında takıp % 100 de çıkarmak daha sağlıklıdır.
0 Likes
Galaxy M
Valla ben hata yapıyorum ben yüzde 30 40 lardan takıyorum belki ondan olabilir sarjadayken telefonla oynamıyorum öneriniz için teşekürler