cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung M52 5G Şarj olmuyor!

(Topic created on: 08-10-2023 06:18 PM)
163 Views
codegreen
Active Level 5
Options
Galaxy M

Arkadaşlar oyun oynuyordum, telefonumun şarjı 1 kalmıştı. Şarja taktım. "Süper hızlı şarj oluyor," ibaresi çıktı fakat telefon 5 dakika boyunca %1 de kaldı, şarj olmadı. CPU X uygulamasından batarya kısmından sıcaklığa baktığımda 45 derece gösteriyordu. Neden şarj olmadığını anlamadım, cihaz ısındığı için önlem almış olabilir mi?

3 Comments
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy M
Telefonu güç tuşundan tamemen kapatın. 15-20 dakika cihazınız kapalı kalsın cihazınız soğusun. Sonra şarja takın cihazınız kapalıyken şarj olsun sonra telefonu güç tuşundan açın.

Sorunlar devam ederse
Samsung Members > Destek > Telefon Tanılaması > Pil Durumu ve Kablo ile şarj bölümünden tanılama yapın.

Servislik bir durumsa samsung yetkili servisine gidin cihazınıza bakım onarım yaptırabilirsiniz.
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Detaylı bilgiler için Samsung Yetkili kişilerden destek alabilirsiniz 444 77 11.
https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/
Galaxy M
%1'e kadar bitirip,sonra şarj olmasında sorun var.Kapalı kalsın biraz ve kapalı şarj et.
Solution
Ahmet_S23
Active Level 8
Galaxy M

Pil şarj olurken ısınıyor ne yapabilirim?

Şarj sırasında cihaz ve şarj cihazı ısınabilir. Kablosuz şarj ya da hızlı şarj sırasında cihaza dokunulduğunda daha sıcak hissedilebilir. Bu durum cihazın kullanım ömrünü ya da performansını etkilemez ve bu sıcaklık cihazın normal çalışma aralığıdır. Pil çok ısınırsa,

şarj cihazı şarj etmeyi durdurabilir.

Pil şarj etme ipuçları ve önlemler

• Kablosuz şarj cihazını kullanırken metal nesneler, mıknatıslar ve manyetik şeritli kartlar gibi yabancı maddeleri cihaz ile kablosuz şarj cihazı arasına koymayın. Özellikle RFID kart, kredi kartı, kapı kilitleme kartı gibi kartları cihaz ile arka kapağı arasına koymayın. Cihaz düzgün şekilde şarj olmayabilir veya aşırı ısınabilir ve hasar görebilir.

• Yalnızca Samsung onaylı şarj cihazları, piller ve kablolar kullanın. Şarj ile ilgili ürünler kullanıcının güvenliği üzerinde doğrudan etkilidir, bu yüzden ürün seçerken dikkatli olun. Araba şarj cihazları ya da kabloları gibi onaylanmamış şarj cihazları, performans sorunlarına ya da hatalı çalışmaya yol açabilir ve cihazın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olacak hasarlar verebilir. 

• Uyumlu oldukları garanti edilmeyen Samsung onaylı ürünler haricindeki (örneğin: kablosuz şarj cihazı, USB kablolar, araba şarj cihazları, Mikro USB Konektör, USB güç adaptörü) ürünlerin kullanılması cihazın hasar görmesine yol açabilir.

• Cihazın alt kısmının aşırı ısınması, takılı USB kablosunun hasar görmüş olmasından kaynaklanabilir.

Hasarlı USB kablosunu Samsung onaylı yeni bir kabloyla değiştirin.

• Yabancı nesnelerin şarj cihazı konektörü (konektör, fiş) içine girmesine izin vermeyin. Bu durum, korozyon sebebiyle ya da güç terminalinin geçici kısa devre yapması sebebiyle aşırı ısınmaya yol açabilir.

• Çok amaçlı giriş ıslakken cihazı şarj etmeniz durumunda cihaz hasar görebilir. Cihazı şarj etmeden önce çok amaçlı girişi iyice kurutun.

Not:

Pilin 100% seviyesine kadar şarj olmasının hehangi bir olumsuz etkisi yoktur.